İngilizce mail başlığı

Dear X. kısmına ne yazacağımı bilemedim.

İçinde bölümün tüm hocaları ve bir iki de dışarıdan iş adamı var. Resmi bir şey olacak. Hocalarla sınırlı olsa Dear Distinguished Professors of ... diye başlarım ama bu iki kişi dılarıda kalmış oluyor.

Bana para verecekler, o yüzden bu başlığın hafif bir “Siz süpersiniz” mesajı içermesi tercih sebebi.

Nasıl başlayayım?

Bu kadar takma, Dear all de geç. İçerikte verirsin siz süpersiniz mesajını.

  • noluyo yaa  (09.05.18 19:24:56)
Normalde o şekilde gün içinde çok mail atıyorum ama bu sefer özel, yılda bir olan, resmi bir durum var. Başka makamlara da iletilecek.O yüzden dear all diyemem. Konuşma yapıyormuş gibi yazmam lazım

  • aychovsky  (09.05.18 19:44:27)
ikisini and ile birlestirerek ayri hitap etseniz cok mu abes olur? dear distinguished professors and dear ..

  • pide  (09.05.18 19:51:18)
bu bir scholarship/grant falan herhalde dolayisiyla dear grant contributors, dear grant committee falan seklinde girerdim ben.

  • cooperr  (09.05.18 21:01:07)
Bir ödül, ödülün parası ve minik bir grant. Aslında para dandik.

Grupta sadece komite yok, hatta komite anonim. Hoca bana atarken öyle Allah Allaaaah sıfatları resmi resmi dizmiş ki, dear all diye cevap vermem ayıp olur şimdi.
  • aychovsky  (09.05.18 21:06:51)
dear all hafif kacar bence, dear distinguished profs falan da cok ust perdeden yapmacik gibi geliyor bana. komite yoksa bile kapsayici olmasi acisindan dear committee derdim gecerdim, oveceksen zaten mektubun icinde kaptir gitsin.

  • cooperr  (09.05.18 21:27:50)
Distinguished falan bana da çok yapmacık ve çok saçma geldi ama erne bir şeyler arıyordum.

Dear Professors of the XX department and Mr. Blabla demeye karar verdim.
  • aychovsky  (09.05.18 22:42:44)