sizde de böyle oluyor mu? bu nasıl açıklanabilir?

bu gece pek uyuyamadım. 1-2 saat uyumuşumdur belki.

her neyse uykusuz olduğum vakit konuşmamın daha akıcı ve net olduğunu anladım. tekleme bile olmuyor diyebilirim.

uykumu tam anlamıyla aldığımda ise konuşmamda biraz zorlanma olduğunu hissediyorum. beynim bir kelimeyi seçerken bin tane şey düşünüyor. cümle kuramayacak hale geliyorum. Beyinim sanki uyuşmuş gibi oluyor. Fakat uykusuz olduğum vakit bu konularda daha rahat olduğumu hissettim.

şu an tam anlatamamış olabilirim belki ama bu konuda ne düşünüyorsunuz? Nörolojik bir konu olabilir mi?

sarhoşken de aynı. düşünmeden konuşunca öyle oluyor.

  • diffarentiationation  (08.05.18 10:46:13)
kesinlşkle bende de çok fazla oluyor bu. hatta uykusuzluktan gözlerim patlama noktasına gelirken yolda vs. gidiyorsam genelde siyaset üzerine kendi kendime konuşuyorum. böyle sanki ayrı bi özgüven gelmiş, laf ağızdan bi kere çıkar modundaymışım gibi hissettiriyor.

senin de dediğin gibi büyük ihtimalle beyin yorgun olduğu için o anda alternatif ilk kelimeyle, cümleyle vs. işini bitirmeye çalıştığı için bu oluyor.
  • everythingok  (09.05.18 03:55:35)
evet, beyin yorgunken "filtresi" daha etkisiz olur. bu yuzden daha az anksiyeteyle daha tartmadan daha korkusuz konusabilirsin. ben uykusuzken hem daha komik hem daha yaratici hem de daha akici oluyorum. en iyi fikirler ya uykusuzken ya da sabah kalkar kalkmaz uykuluyken gelir.

  • robokot  (09.05.18 04:31:51)