spor yapınca cildin daha iyi görünmesi

Spor desteği ile kilo verip yüzün daha iyi görünmesinden bahsetmiyorum. Tenin daha aydınlık, renk eşitsizliklerinin minimumda olduğu daha sağlıklı bir görüntüden bahsediyorum. Böyle bir şey var mı? Terleme ile alakalı olabilir mi?

Teşekkürler.

terleme ile alakalı...

  • benaslindayohum  (07.05.18 23:54:29)
Kanın dokulara daha çok oksijen taşıdığından, yoksa terleme bildiğin su atma işte ne etkisi olacak.

  • angelus  (07.05.18 23:58:29)
yok. iki adım atmayıp bebek gibi cildi olan çok var.

  • diffarentiationation  (08.05.18 10:50:45)
Kesinlikle dogru.
Ayni kisi icin spor öncesi - sonrasi diye düsünülürse, düzenli spor yaptiktan sonra insanin cildi güzellesiyor.

  • chitosan  (08.05.18 11:47:05)
Evet kesinlikle var. Terleme gibi anlik bir sey de degil. Kendim de tecrube ettim.
Iki adim atmayip bebek gibi cildi olanlarin var olmasi spor etkisini yalanlamaz.

  • stavro  (08.05.18 11:54:32)
angelus yazmis yukarida, hucrelere oksijen gidiyor, dogal olarak cildniz iyilesiyor.

sigarayi birakinca da ayni sey olur. hucrenin oksijen kapasitesi artiyor.
  • jimicik  (08.05.18 12:08:28)
@diffarentiationation, bu yorumu elbette aynı kişinin sporlu ve sporsuz halini karşılaştırarak yapıyoruz. Sizin dediğiniz test ve kontrol mantığına ters zaten.

  • pike  (08.05.18 19:28:03)