ilk iş görüşmeleri, aşırı stres ve panik

yarın ve çarşamba iki iş görüşmem var. ilk iş görüşmelerim olacak. kendimi tam hissetmediğim için aşırı stresli ve paniğim. yani ikisi de olmazsa hiç üzülmeyeceğim derdim işe alınmamak da değil. niye böyle oluyor?

İlk olduğu için olabilir.

Görüşmelerin karşılıklı olduğu gerçeğini anladığında daha az stres yapacaksın.

Bundan kastım adam sana iş vererek lütufta bulunmuş olmuyor. Sen de ona bilgini, emeğini verip para kazanmasını sağlıyorsun. Bu işler karşılıklı. Onlar seni beğenecek de sen onları beğenecek misin bakalım?
  • himmet dayi  (07.05.18 15:48:17)
İnsanlar yüzünden oluyor bence. Benim bir aylık staj için gittiğim görüşme ortamında bile 7 kişi vardı. Dışarıdan baktığın zaman ben tek siz hepiniz tablosu ortaya çıkıyor. Bu da insanı geriyor. Normalde günlük konuşma diline alışıksın, bir şirketin kapısından girdiğinde sana ait olmayan kurumsal bir dili kullanmaya başlıyorsun. Kıyafetlerin bile günlük yaşantında giydiklerinden farklı. Bu yabancılaşma yüzünden kendine olan güvenin kayboluyor.

  • dissendium  (07.05.18 15:59:52)
yani nasıl söyleyeyim, sanki görüşme sırasında bana işe alınmadınız deseler şu andan daha rahat hissedermişim gibi geliyor

  • pilavmaker  (07.05.18 16:07:28)