protein sutleri

icim fit, pinar protein, sek’in de var unuttum. bunlar deli gibi satiyor. siz aliyor musunuz?
bir de, iyi guzel de carb orani biraz yuksek degil mi?
100 ml’de 6.1 gr carb, 5.2 gr protein var.

bu carb orani butun sut urunlerinde benzer zaten

  • my pink  (07.05.18 13:29:46)
O ürünler biraz keriz silkeleme operasyonu gibi geliyor bana. Yani 500 ml protein sütte 30 gram protein var, herhangi bir standart sütün 500 ml'sinde 25 gram protein var, birini satıyorlar 6 liraya diğerini satıyorlar 2 liraya, yani büyük kerizlik. Karb. oranı da my pink'in dediği gibi hepsinde aynı.

  • angelus  (07.05.18 13:32:45)
@angelus ben geçenlerde baktım da birçok sütün besin değerinde 100mlde 3gr protein gibi bir oranda görünüyordu. Mesela Sek'in proteinli sütü 330 mlde 30.5 gram diyor. Öyle olunca bayağı fark var aslında. Sanki. Galiba.

Edit. Çok teşekkürler, tam da bu sıralar anlamaya çalıştığım bir şeyi söylemiş oldunuz. @angelus
  • sopiro  (07.05.18 13:44:27 ~ 13:57:12)
Sopiro; Sek'in protein sütünü inceleme fırsatım olmadı açıkçası o yeni çıktı sanırım ama protein miktarını o düzeye çekmek için muhtemelen whey kullanmışlardır, e whey kullanılıyorsa ve diğerleri gibi 5-6 lira bandında satılıyorsa o da kerizlik, whey'le protein miktarı artırılmış süt içmek yerine direkt whey kullanmak daha mantıklı, bu şekilde hem daha ucuza gelir hem de gereksiz süt şekerini almamış olursun. Whey'lerin servis miktarı ortalama 3-3,5 lira oluyor, şeker miktarı da 1 gram civarı.

  • angelus  (07.05.18 13:53:32)
çok pahalı bunlar. protein tozu al süte karıştır çok daha uygun fiyata içersin.

  • eindaclub  (07.05.18 14:14:48)
bu tarz ürünler bana göre böyle sabah 8 akşam 6 gibi çalışan insanlar için ideal ki bunlardan biriyken kullanmışlığım var. onun dışında ev vs için denildiği gibi gereksiz. ki kesinlikle denildiği gibi wheyden pahalı çünkü daha konforlu. her şey hazır halde size sunuluyor.e haliyle konforun bir maliyeti var.
denildiği gibi hiç kasmadan bir whey alıp geçebilirsiniz.

  • logisticsmanager  (07.05.18 14:41:57)
Hazır whey içecekler var mı acaba şişe olarak? Hazırlanaması ayrı bir dert

  • mertozkoy  (07.05.18 15:31:39)
Içim fit 6 tane alinca 3.70 tl ye geliyor adedi tespo markette. Kahvaltıda yulaf ceviz chia tohumu ile kullanıyorum. Bi kutu iki gun yetiyor. Tadı güzel yulafi her gun yenilebilir kılıyor. Bana göre de protein tozları kerizlik. Mis gibi et yemek varken ama herkes evde hazırlayıp ise goturmuyor benim gibi. Adamlar ürünü yapmis begenirsen beslenme tarzına uyarsa kullanırsın. Kerizlikle cakallikla ilgisi yok. Şokta a101 de migrosta ucuz sütler var ama tadları rezalet. Ucuz arayan onları içsin litre litre nasıl olsa protein var içinde.

  • hasmetizm 2046  (07.05.18 16:18:19)