Meral akşenere ne olacak şimdi

Mr.ince adaylığını açıkladı ok ittifak da kurulacak ona da ok. İkinci tura kaldığı takdirde maminin çekileceği kesin bilgi mi? Ya da meral vaz mı geçti adaylıktan. Benim kafamdaki ittifaktaki aday ikinic turda çekilecek yerine meral aday olacaktı. Ama sanki öyle olmayacak gibi geliyor. E sağ taraftan mamiye nasıl oy akacak bu durumda?

Muharrem ince 2. tura kalacak. baştan belliydi zaten meral akşener'in 2. tura kalamayacağı. Muharrem ince her kesim tarafından kabul görmüş spekülasyonlara maruz kalmamış bir isim. Meral akşener sağ kesim tarafından fetö ile ilişkilendiriliyor. Akp'den geçen çok olmaz. Hdp'den zaten oy alamayacaktı. Chp kesimi de zaten çok sıcak bakmıyordu kendisine.

Muharrem beyin avantajı ise chp yönetimine kavgalı olması bu durum akp'den oy almasını sağlar. Hitabet olarak tayyip kadar etkili birisi.
  • aat bh  (06.05.18 03:00:53)
akşenerle ya da inceyle alakası yok ki bunun. kim en yüksek oy alırsa 2. tura o kalacak. ortak aday belirleme falan da yok. cb için herkes kendine çalışıyor.

  • kljgslsdkjsd  (06.05.18 03:20:22)
Bence Aksener'in onu ince'nin adayligiyla degil erken secim karariyla tikandi. Normalde 1 yil boyunca sehir sehir, ilce ilce gezip tabanini genisletebilecekken simdi 45 gunu var ki o da neredeyse tum basin organlarinin iktidarin elinde oldugu dusunulurse cok kisa.

ince ise Ak Parti icin bence daha makbul bir aday, her seyden once iktidarin yipratmak icin cok caba sarfettigi ve basarili da oldugu "CHP" ekolunun temsilcisi, Kemal Kilicdaroglu'ndan hikaye olarak cok farki yok. Hatirlarsaniz Kemal Kilicdaroglu da Baykal karsisinda ya da Erdogan karsisinda elinde belgelerle bagira bagira konusuyor ve belli bir kesimden cok ilgi goruyordu ama iktidar kendisini gayet basit taktiklerle safdisi etti. Muharrem Ince guzel konusuyor olabilir ama

a) Sesini duyurmasi mevcut medya duzeninde cok zor
b) Secmenin onemli bir kismi "CHPli" deyip soylediklerini filtreleyecek ya da duysa, dinlese ve hak verse bile "Ama CHPli" deyip yuz cevirecektir

Zaten baskanlik sisteminde bir parti genel baskani yerine parti icinden baska birinin aday olmasi bile ayri bir gariplik; bu bile uzun uzun konu edilip, iktidar tarafindan uzun uzun uzerinden arguman devsirilecek bir sey.
  • salihdt  (06.05.18 10:33:40)