spotify soruları (yeni başlayan)

Selamlar,
Yeni abone oldum sayılır, ama yeni müzikleri keşfetme için nasıl yapmalı tam çözemedim gibi. bir kaç sorum olacaktı, zaman ayıranlara şimdiden teşekkürler.

1- yeni müzikleri keşfetmek için, browse'dan charts veya genres&moods'tan seçerek dinlemeye çalışıyorum, başka bir yolu var mı?
2- türkçe şarkıları her türlü listeden hariç tutmanın bir yolu var mı?
3- bir albümdeki şarkıların dinlenme sayılarını görebiliyorum, bu şekilde en çok dinlenen şarkıları dinlenme sayıları ile birlikte görebiliyor muyuz?

Başka önerilere de açığım.

1- sanatçı, şarkı, liste radyoları.

  • Ufuk  (05.05.18 23:12:48)
valla ben kendi müzik listelerimi oluşturuyorum, zaten ona göre sana yeni listeler, sanatçılar, şarkılar, albümler vs öneriyor spotify. senin zevkini öğrendikçe de önerilerini arttırıyor ve genişletiyor. charts ya da genres&moods kısımlarını pek kullanmıyorum ben.

ha bir de müzik dinledikçe zevkine uygun olacak biçimde otomatik olarak haftanın yeni çıkanları (listenin ismmi yeni müzik radarıydı sanırım), sonra senin zevkine yakın ama çok da yakın olmayan bir müzik listesi daha, ek olarak 6 tane kadar da -sanırım 6'ydı ama daha fazla ya da az da olabilir- sırf senin zevkine özel günlük çalma listeleri oluşturmaya başlıyor -mesela bende başta 1 tane çıkıyordu bu son dediğim listelerden, sonra 2, 4, 6'ya kadar çıktı sanırım. ek olarak müzik listesi yaparsan, şarkı ekledikçe ona listeye uygun yeni şarkılar da öneriyor, listeyi dinlemen bitince de listeye uygun radyo açıyor. falan filan bence baya geniş yani. ama benim müzik dinleme sürem günlük 1-1,5 saat falan anca oluyor çünkü çalışırken zor oluyor. daha çok müzik dinleyebilen biri daha iyi fikir verebilir belki spotify hakkında.
  • pasp  (05.05.18 23:15:02)
sevdiğin şarkıları beğen, kendi listelerini oluştur, şarkıları dinledikçe spotify sana haftalık keşif listeleri sunacak, ayrıca her gün(veya her hafta da olabilir) dinlediğim şarkıların tarzında 6 adet günlük şarkı listesi sunuyor bana. Oradan çok şarkı ve grup keşfettim,

2. ne kadar az tr şarkı dinlersen o kadar az önerip karşına çıkarlar
3. soruyo tam anlayamadım, dinleme sayılarını gördüğünü söylemişsin farklı olarak nei görmek istiyorsun :)
  • part time pollyanna  (05.05.18 23:30:09)
dinlenme sayıları için tek tek albüme girip bakabiliyorum, merak ettiğim şuydu: acaba bir listedeki tüm müziklerin dinlenme sayılarını görebiliyor muyum? spotify'ın kendi programında göremedim, ama netten biraz bakındım, şöyle bir şeydi sorduğum:
spotifycharts.com

  • puc  (05.05.18 23:40:05 ~ 23:40:14)