Sharm El Sheik Tavsiye

Nasıl bir yerdir gitmeye değer mi? Gidenler neleri tavsiye eder otel, restoran vs.

tr deki 3 yıldızlı oteller orda 5 yıldız diye satılıyor. renaissance sharm el sheikh golden view beach resort hotelde 3 gün kaldım, kahvaltı akşam yemeği dahil 2 kişi günlük 150 tl ye falan gelmişti. 2017 martta kaldım.

devremülk evler gibi düşün odaları. denize sıfır havuzu vs var. gayet güzel bi mekandı.

diving, safari ve parasailing yapmıştık biz. değişik bi deneyim oldu. mısır gibi değil de tatil beldesi gibi düşün. zaten küçük bi yer çarşısı pazarı falan yarım günde biter.

genel olarak deniz ürünleri restoranları var seviyorsan hoşuna gider.

hava alanı şehre 10 km falan. taksiyle ulaşım sağlayabilirsin.

ben sadece oraya gittim ama şimdiki aklım olsa kahireye gidip piramitleri de görmek isterdim. otobüsle 8 saat falan sürüyor. ama sadece tatil yapıcam dersen orası da yeterli.

Genel olarak ukrayna ve rusyadan turist kafilesi geliyor.

Tavsiyelere gelince, kesinlikle ve kesinlikle herşeyde pazarlık yap, seni trden geldiğini anlayıp allah ile kandıracaklardır.

örnek verecek olursak 1 dolar 18 egp(pound) yapıyordu.Bu arada paranı çevir ve dolar kullanma daha fazla kazıklanırsın :)

ilk gün havaalanından otele 2 kişi 20 dolar verdim. son gün 5 dolara daha uzun mesafeden dönüş yaptım.Yani benide çarptılar:)

parasailing kişi başı 25 dolar dedi 2 kişi 15 doları koydum ve 20 dk pazarlık yaptıktan sonra kabul etti :D

onlar sana 100 dolar derse sen 20 dolardan kapıyı aç ve 40 tan fazla verme. Bu kafandaki oran olsun. taksi kabul etmezse başkasına git, 3.denemende kesinlikle birisi teklifini kabul ediyor. Şimdilik aklıma gelenler bunlar soruların olursa hatırlayabilirsem yardımcı olayım.

Son olarak gitmeye değer mi, görmezsen bişey kaybetmezsin ama gidersen kesinlikle değişik bir deneyim olur. Ben 350 tl ye gidiş dönüş uçak bileti aldığım için ve kızıldenizde dalmayı çok istediğim için gittim.

Yine gidecek olursam ürdün'e gider akabe de dalarım ordan petrayı lut gölünü falan görürüm. 2.kez şharm a gitmem.
  • al basmadan donu var  (03.05.18 22:03:33)
dalmayacaksan, denize grmeyeceksen degmez. zaten otel bolgesi pek de bir sey yok carsisindan baska.
Kahire daha guzel.

  • 65 derece  (04.05.18 12:40:32)
Sahilde kalaşnikofla turistlere daldıkları yer değil mi burası

  • turkuaz  (04.05.18 13:41:25)