Duvara bisiklet asmak?

Evde iki adet bisikletimiz var. Biri 13 kg, diğeri 8.5 kg civarında.

Çok fazla yerimiz olmadığı için bu bisikletleri duvara ön tekerden asayım hem üst üste binmesinler hem de daha düzenli olsun istiyorum.

Biraz araştırdım evde kendi yapan bile var ama o kadar uğraşacak vaktim ve malzemem yok.

Bu askılardan kullanan var mı? Memnun musunuz? Bisiklete takarken/çıkarırken veya askıdayken zarar verme ihtimali nedir? En önemlisi marka model önerebilir misiniz?

teker askısı decathlondan 15 tl falandır aldığımda.

benim için tek sıkıntısı üst seviye bir bisikletim olmadığı için kendisi biraz ağır (12-13kg) ve her seferinde kaldırıp askıya takmak biraz dert oluyor.

askının üst kısmı kalın kauçuk ile kaplı, bu sadece jantlara zarar vermiyor. çok ters bir hareket yapmadıkça tellere ya da tekere zarar verecek bir hamle yapmanız zor zaten.
  • angelofdeath  (03.05.18 09:11:43)
Ön tekerden asmak jantın formunu zaman içinde bozmaz mı acaba? Sanki kadrodan asmak daha sağlıklı gibi geldi düşününce.

  • orient blue  (03.05.18 09:17:28)
ben ilk defa yurt dışında trenle giderken kullanmıştım, evde uzun süreli kullanım yapmadım ama bence gayet mantıklı, kullanışlı şeyler. kaldırması biraz zor oluyor özellikle yan şekilde asılmayacaksa ama onun dışında şahane bir şey <3

  • dedi ayca  (03.05.18 09:21:22)
@orient blue güzel bir yere dikkat etmiş, zamanla cantın formu bozulabilir yerçekimi ile.

En güzeli kadrodan asmak.
  • John Bloor  (03.05.18 10:08:01)
Iki senedir kullaniyorum ve memnunum. Tüv varsa güvenip alirim. Benimki soyle: www.amazon.de

  • buf-e kür  (03.05.18 12:39:13)