" doğru insan"

doğru insanı bulduğumuzu nasıl anlarız, anladınız?

doğru insan diye bir şey olmayabilir de evet.

şüphe duymuyorsan

  • benaslindayohum  (03.05.18 00:18:21)
aramamak gerekiyormuş sanırım, çevremdekilerin tecrübelerine göre.

  • tabirimekruh  (03.05.18 00:19:56)
Huzurdan başka bir şey hissettirmiyorsa o doğrudur.

  • karacigerim vur kadehlere  (03.05.18 00:21:48)
doğru insan, ruh eşi gibi kavramlara inanmayı belli bir yaştan sonra bırakmak gerekiyor bence.

  • nice tnetennba  (03.05.18 00:22:03)
ben henuz bulamadim.
ama birkac kez buldugumu sandim.

  • tabudeviren  (03.05.18 00:22:54)
saçma sapan şeylere inanmayın. Uyum önemli uyum.

  • Kresto  (03.05.18 00:24:06)
kendi kafamizda olan bir checklist'e gore insanlari degerlendirdigimiz surece bulmayacamiz insan tipi. ne zaman ki o checklist'i rafa kaldirdin, o zaman belki bulabilirsin.

ben oyle yapiyorum. benimle cok zit insanlarla cok samimi arkadasligimiz/dostlugumuz var.
  • tomcruise  (03.05.18 00:24:17)
bu konuyu bende çok merak ediyorum :(

  • vhs kaseti  (03.05.18 00:28:03)
Kendisiyle ilgili kafamda en ufak bir soru işareti yok. Yanında aşırı huzurluyum.

  • suicides underground  (03.05.18 00:29:30)
diye bir şey yok. menfaatlerin çatışmadığı var.

ve aile hariç herkes yalan.

www.youtube.com
  • susadım çeşmeye varmaz olaydım  (03.05.18 00:35:10)
İlk sohbetimde şüphelendim, ikinci defada emin oldum, sonraki seferlerde sorguladım.

Sağlamasını da yapınca, doğru insan dedim.

Çok pencereli dünyada aynı pencereden bakmak önemli, aynı pencereden benzer yöne bakmak önemli, benzer yöndeyse farklı şeyler de görmek ve birbirini tamamlamak önemli. Ben böyle birini buldum. Şanş.
  • bir ileti paylastim  (03.05.18 01:33:57)
bence anlaşılmaz ve doğru insan diye bir şey yok evet. sen 20-21 yaşlarındasın diye biliyorum. tut ki 4 yıldır muhteşem bir ilişki yaşıyorsun, eminsin "o" olduğundan. sonra adam sebep bile göstermeksizin terk ediyor. "olur mu lan öyle şey" deme, millet 6-7 sene birlikte olup evlenmeye karar verdikten sonra ayrılıyor bu şekilde, çok gördüm. şimdi bu durumda ne olacak o zaman? eğer bu kişi bile "doğru" değilse kim olacak?

o açıdan doğru insan meselesi benim gözümde koca bir STEAMY PILE OF HORSESHIT affedersin. illa bir doğru insan olacaksa o yalnızca sensin. yanında iyi hissettiğin, güvendiğin, inandığın insan(lar) elbette olacaktır fakat bu demek değildir ki onlar doğru veya yanlış. öyle bir şey yok benim için. ben hayatımın en güzel ve en özel şeylerini duyuru'dan tanıştığım biriyle yaşamıştım; birlikteyken fark ettik ki biz daha önce hassas olduğum bir konuda duyuru'da kavga etmişiz sjfjsk normalde o zaman "bu senin için doğru insan" deseler, onu söyleyeni de sopayla döverdim.

doğru-yanlış yok. uyum var, sevmek var, hayat var, zktir edilmek var vesaire. zaten ben şöyle düşünüyorum: karşı tarafın hissettirdikleri büyük ölçüde yine seninle alâkalı. çünkü şunu fark ettim... "aşık oldum" dediğim zamanlarda, karşımdaki kişiden bağımsız olarak, hislerim büyük ölçüde aynı oluyor. yani her şeyi algılayışımız, değerlendirişimiz... yine bizim süzgecimize, filtremize göre gerçekleşiyor. o nedenle ben artık en başta kendimi "sabit" alıp diğer insanları kendi etrafıma yerleştirmeye çalışıyorum; böylelikle doğruymuş yanlışmış çok bir şeyi kalmıyor.

"doğru insan" beklentisi hayal kırıklığına yol açar. "bu o mu lan acaba?" derken "doğru insan"ı deneye deneye kendini yıpratırsın, üzülürsün. eyyorlamam bu kadar, hayırlı işler.
  • der meister  (03.05.18 01:47:43)
yaş 24 canims

  • yuvarlanantencereninkapagi  (03.05.18 02:31:34)
bi checklist de ben yapayım :)

1 o bardak çatlamayacak, karşılıklı özveriden ödün verilmeyecek.
2 bir yerlerde bekleyen soru işaretleri olmayacak.
3 çekim olacak.
  • her giriste sifresini unutan adam  (03.05.18 02:46:56)
Doğru insan diye bir şey yok, geçinmeye gönlü olan insan var, diye düşünüyorum ben. İnsanların aşka meşke, ilişkilere bir seçimden ziyade kontrol edilemez bir romantik büyü gibi bakması da manasız geliyor.

  • sopiro  (03.05.18 09:39:10)
sana karşı ve diğer insanlara karşı saygılıysa doğrudur.

  • basond  (03.05.18 19:37:48)
seni kasmadan hayatinda yer edebiliyorsa ve hayatindan cikmamak, iliskinizi surdurmek adina elinden geleni ardina koymuyorsa dogru insandir. vice versa.

  • mewthree  (03.05.18 20:57:01)