Özel hastane ameliyat ücreti hakkında

babama başlangıç bağırsak kanseri tanısı koyuldu maalesef. daha ilk evreleri olduğu için acele etmemiz gerekiyor. acıbadem ve amerikan hastanesi için muayene randevusu aldım. her ikisi de 500 küsur lira. ameliyata karar verilse ki verilecek sizce tahmini ne kadar öderiz? ona göre şimdiden bir şeyler düşünmem gerek. sgk anlaşmasını olan bi yer yok mudur devlet hastaneleri dışında? sorduğum tüm büyük özel hastaneler bu alanda sgk ile anlaşmaları olmadığını söyledi.

Buyuk ozel hastaneye niye gidiyorsunuz ki? Siz once cerrahinizi/onkologunuzu secin, onun anlasmali oldugu hastaneye gidersiniz.

  • kuehles blondes  (01.05.18 20:48:28)
nasıl yani? devlet hastanesinden mi seçeceğiz? nerden yola çıkmamaız lazım?

  • everythingok  (01.05.18 20:52:13)
Hayir. Ameliyat yapacak doktoru bulacaksiniz, sizi takip edecek doktoru. Sonra o doktor muhtemelen bir hastaneyle anlasmalidir ameliyati muayenehanesinde yapamayacagi icin. Oraya gidersiniz iste.

Yani hastane degil, doktor secilir diyorum:)
  • kuehles blondes  (01.05.18 20:54:38)
Çok geçmiş olsun,kanser hastasıyım,tümör L5 bölgesi,leğen kemiği civarında.Acıbadem'de bu konuda çokça tavsiye edilen bir prof,ocak ayında 75bin lira ameliyat ücreti istedi,hastane masrafları hariç.Medical Parkta yine ünlüce bir prof hastane masrafları dahil 100bin lira istedi.

  • arenas  (01.05.18 20:54:58)
çok geçmiş olsun
özel hastane eğer çok çok zengin değilseniz düşünmeyin derim. kanser bu, dünya kadar takibi, testi tetkiki olacak. şunu da unutmayın özellerde de doktorlar 3 ay duruyor gidiyor öbürüne, devlette de öyle. çok bir süreklilik olmuyor. mümkün mertebe üniversite hastanesi hastası olun, hocanın farkını verin. en azından bir sistemi olsun. zaten belli işlemleri ancak belli yerler yapıyor. Örnek: teyzem özel üniversitede, bilmem ne doktor tarafından takip edilen kanser hastası ankarada. ama ışın tedavisi alacak olunca ankarada ya hacettepeye yolluyorlar ya onkolojiye (bunarın ikisi de devlet hastanesi)...o kelli felli özeller size çok güzel otel hizmeti verir.
en fazla şunu yapın: iyi bir doktor bulun. adam derse ki ameliyatı x hastanesinde yapıyorum, tamam yapsın.
  • niye ama  (01.05.18 21:08:28)
doktor seçme olayı dediğin şey aynı değil mi? mesela doktor ali akyüz var, çok önerilen. adam acıbadem'de. şimdi biz zaten hastaneye başvurmadan nasıl bu adamdan randevu alacağız ki? hastane de sgk anlaşmamız yok diyor.

  • everythingok  (01.05.18 21:10:24)
kurhles yanlış anlamış ya da anlatamamış.

amerikan acıbadem gibi hastanelerde dr lar sadece orada çalışıyorlar. yani siz doğru yol izlediniz. randevuya gideceksiniz dr güyük ihtimal bir çok test isteyecektir .amerikanda ki cerrah çok çok iyidir şöyleki tayyip erdoğanı kendisi ameliyat etmiştir düşünün.

ama çok çok pahalıdır. ameliyatla da bitmiyor olay, ameliyat sonrası kısmı var yatacak bir süre. yani acıbadem ya da amerikan için en en az 100 bin tl gözden çıkarın. bence amerikana gidin.

maddi durumunuzu bilmiyorum tabi ama amerikanda onkolog nil molinas mandeş vardır çok iyidir sonra da ona devam edebilirsiniz.

sgk anlşamalı hastaneler olarak medicalpark / medipol / acıbadem atakent şubesi var. ne kadar iyidir bilmiyorum.
  • oscar  (02.05.18 01:15:33)