miamide yaşamak

türkiyede iyi özel bir üniversitede ikinci sınıf sinema tv öğrencisiyim ama türkiyedeki hayatı ve genel olarak eğitimi yetersiz bulduğum için yurtdışına öğrenci olarak kaçmayı düşünüyordum. bir kaç ay fikir alışverişi ve çaba sonucu bunun yolunu buldum ve iyice kesinleşti. amerika vize memuruyla mülakatım başarılı geçerse kesin olarak gideceğim. eyalet miami. uzun zamandır zaten ülkeden gitmek gibi bir arzum vardı. ama bunu en erken önümüzdeki kış gibi bekliyordum. yazın erken dönemlerinde gideceğim. iki ay daha burada kalacak olmam tuhaf bir duygu yarattı bende. melankolik bir şey. karmaşık duygular ama genel olarak bir tatmin olmamışlık duygusu bu ülkeden. okuldan, insanlardan, devletten, hayattan, yaşamdan.. çok fazla şey var. bir yandan ben tatmin olmayı başaramadım diye kendimi yetersiz buluyor diğer yandan zaten bu yüzden göç edeceğim fikri aklıma geliyor. asla ama asla buraya karşı bir özlem duyacağım ya da nostalji yaşayacağımı düşünmezdim ama gözüm kapalı gideceğimi bilirken şimdi gerçekten gitmelimiyim gibi sorular aklıma geliyor. aklımdan zorum mu var benim? amerika ya göç etmek iyi midir iyiyse niye iyidir? (bu soruyu sorduğuma inanamıyorum.)

okul kabulun + burs veya paran varsa iyidir ozellikle bolumun icin. gecinmeye calisacaksan hayat biraz zor tabii. miami eyalet degil bir de florida eyaletine gidiyorsun. para sorunu yoksa zaten begenmezsen bir kac sene bitirir istedigin yere gidersin.

oyle yok arkadaslarim yok ailemi her gun gorecem ille kafasinda biriysen zor olabilir tabii. onun disinda yardir gitsin.
  • robokot  (01.05.18 13:34:02 ~ 13:34:12)
hayır hiç öyle bir derdim yok aslında beni buraya bağlayan hiçbir şey yok para sorunuda yok sayılır.

  • douglas  (01.05.18 13:49:56)
Git kanka. Amerikanin 7. Buyuk sehri. Dunya vatandasi olursun, ufkun gunesler.

  • baldur2  (01.05.18 14:13:30)
git ama sinema tv okuyorsan los angeles san francisco fln git. miami neden özellikle

  • oscar  (02.05.18 01:20:24)
çok basit miamide tanıdık var bir aile dostumuz daha doğrusu :) o sebepten ötürü orası yoksa LA hayalimdeki şehir

  • douglas  (02.05.18 03:29:08)