Şenol Güneş'e haksızlık yapılmıyor mu?

Manchester United-Arsenal derbisinde Old Traffordda Wenger tüm stad tarafından alkışlanıyor ve düşmanı Mourinho tarafından saygıyla sahaya davet ediliyor, ödülünü Fergunson tarafından alıyor.

twitter.com

Şenol hocanın kafası yarıldı veya yarılmadı. Kafasına bir şey geldi mi geldi. Daha ötesi var mı? Bu adam Türk Milli Takımını dünya 3.sü yaptı. Gram saygıyı haketmiyor mu? bu kadar ezilip yalancı,tiyatrocu demeye gerek var mı?

Net: ne bjklı ne fbliyim.sonuna kadar KSKlıyım.

gerek var. kendisine haksızlık yapıldığını düşündüğünü maçta, rakip takımın futbolcularını kollarından tutup hakemi işaret ederek "gidin ona sarılın" dedi, defalarca küfretti. en ufak bir hatada bir herkese giydirdi.

şimdi yalandan yerlere yatacak (yattıysa tabii, işin teferruatını bilmiyorum) ve dünya üçüncüsü yaptığı için saygı bekleyecek? yok öyle.
  • giovanne  (30.04.18 11:50:37)
Şenol Güneş köylü kurnazı olduğu için sevilmiyor.

  • angelus  (30.04.18 11:51:20)
kafasının illa kopması mı lazım. adam 70 yaşında yere düşürülüyor var mı ötesi??
ben bir beşiktaşlıyım ama şenol güneş biraz fazla ağlak. çok böyle işlerin içinde kalıyor. bunlardan sıyrılıp futbola dönmesi gerek.

şu fener maçındaki olaylarda yalnız fenerliler suçlu değil. mesela queresma.. adam gıcığın önde gideni. bayrak direğinin oradaki hantal duruşu resmen bana çakmak atın der gibi. ha atanlar haklı mı kesinlikle değil ama türk milleti olarak sıcak kanlıyız hele de öyle şeylere dayanamıyoruz maalesef. dünde aynısını Galatasaray maçında yaptı ama adamlar ayıkınca bir daha ki kornerleri hep seri kullandı.

son olarak şenol güneş deplasmanda hep korkak oynatıyor takımı. illa saldırması için gol yemesi gerekiyor.
  • gameofannen  (30.04.18 12:10:33)
Şenol Güneş'e haksızlık yapılıyor. O'na gelene kadar Türkiye'de bir çok çakal futbol adamı var. Taraftarlar, yöneticiler olayları körüklesin, futbol oynanamamış sonra Şenol Güneş köylü kurnazı olsun. Bizim meşhur bir İsviçre maçımız vardır. Cümbür cemaat İsviçreli futbolcuları tekme tokat kovalayan/kovalatan futbol adamları Şenol Güneş kadar tartışılmamıştır. Şu yazdıklarımdan Şenol Güneş sütten çıkmış ak kaşıktır anlamı çıkarmayın. Ama kendisine gelene kadar kimler, neler var..

  • silah taciri  (30.04.18 12:14:42)
İnsanların bu "Türk Milli Takımını dünya 3.sü yaptı" duygusal serüveninin bitmemesi yüzünden oluyor.

Çünkü o günden bugüne tam 16 sene geçmiş. 16 senedir adamı sırtımızda mı taşıyalım? Evet Beşiktaş'ta büyük başarılara imza atıyor, güzel futbol oynatıyor. Belki de adam bu işe çalışıyordur bile evinde. Dünyada futbol taktiklerinin nerelere gittiğini, akademisini vs. takip ediyordur.

Ama abi lütfen 20 sene önceki olay nedeniyle adamı sırtımızda taşımaktan vazgeçelim artık. Ödül töreni olur ödül verilir, o kadarı yeter. Daha fazlasına gerek yok.
  • gkn  (30.04.18 12:15:11)
türk futboluyla zerre ilgilenmiyorum. dışarıdan bir göz olarak baktığımda adamda kesinlikle hitabet, tavır vs konularında eksiklik var. çok fazla, dan dun ve manipülatif konuşuyor. telaffuz aksan falan da düşük. buna yıllardır çok doğalsın karadenizlisin sen busun yürü be hoca demişler, bu da kendini hiç o yönde geliştirmemiş. dolayısıyla yaşıyla ve kariyeriyle doğru orantılı bir saygı görmüyor. alında adam türk futbolunun varoşluğunun özeti gibi. wenger'le falan kıyaslamak komik olur.

  • sir gawain  (30.04.18 12:21:33)
Yapılıyor, Türkiye'de saygi görmek için çakal cukal olup güçlünün yanında yer almak lazım.
Şenol Güneş'in konuşması ve bilgi birikimine laf söylemek de yapilacak en son iş. Kendisi bildiğim kadarıyla türkçe öğretmeni.

  • karacigerim vur kadehlere  (30.04.18 12:30:19)
Bir fenerbahçeli olarak şu sahaya cisim atıp insanlara zarar verme amacında olanların ömür boyu stadlara girişinin yasaklanmasını ve 5bin-10bin lira gibi caydırıcı bir para cezasıyla cezalandırılmasını gerektiğini düşünüyorum. Bizim milletin huyu bu, böyle gelmiş böyle gider diye bir mantık kabul etmiyorum ben. Seve seve öğrenmiyorlarsa, sive sive öğreteceksin, bu kadar basit. Stadlarda heryerde kamera, herkes pasolig ile giriyor, tek tek tespit edilip en ağız cezalandırılmaları gerekiyor. Zamanında trabzondaki maçta ne kadar kınamıştım trabzonlu taraftarları şimdi aynı boku bizim fenerliler yiyor. Rezalet. Ayrıca rezaletin daniskasıda şu, zamanında sahaya muz atan şerefsizlerin doğrudan yönetim tarafından korunmuş olması.

Neyse konuyu dağıtmayım. Şenol hoca'nın zaten fenerbahçeden hazetmediği herkesin malumu. Öyle ya da böyle, sebebini haklılığı haksızlığını tartışmıyorum. Tribünden atılan maddeler, Tolganın taraftarlarla kavga etmesi, güvenlikle itiş kakışı, olayların büyümesi açısından bahane oldu kendisine. Dikiş olayı tam bir fiyasko zaten, birde sedyede yarı baygın halde ambulansa gidişi var ki, ne desek boş.

Bu maç kimsenin önemsemediği türkiye kupası maçı değilde, ligin son haftası şampiyonu belirleyecek maç olsaydı yine aynı şekilde davranır mıydı, bence davranmazdı. Kaleci tolga için de geçerli aynı şey. Böyle yazınca madde atan, küfür eden taraftarı kolladığım düşünülmesin, onlar zaten itin uğursuzun ta kendisi. Hangi takımlı olduğundan bağımsız stadlara giriş ömür boyu yasaklanması gereken parazitler.
  • battal gemalmaz  (30.04.18 12:32:11)
Futbol dünyası düzgün adamları hazmedemiyor.

  • sik kullanilanlar  (30.04.18 13:53:42)
Düzgün adam dediğiniz Şenol Güneş kariyerinin başından beri her zaman şark kurnazlığı ve provokatörlük yaptı. Özellikle Fenerbahçe'ye karşı ciddi bir kuyruk acısı var. Bu acısı da 96 veya 2011 şampiyonluğundan önce de vardı. Eski gazete küpürlerini netten karıştırıp maç öncesi konuşmalarından teyit edebilirsiniz.

  • nopnog  (30.04.18 13:57:37)
Olay biraz da basari ekseninde sekilleniyor, basarili insanlar hele de bunlar bizim rakibimizse ayrica itici geliyor ve her hareketleri batiyor. Senol Gunes Antalyaspor'un ya da basarisiz bir Besiktas'in teknik direktoru olsa bu kadar itici gelmezdi. Diger yandan bu basari baskisi da insanlarin sirazelerini kaydiriyor; bu baski altinda Senol Gunes normalde yapmayacagi seyler yaparken digerleri de normalde umursamayacaklari kadar umursayip her seyin altinda bir sey ariyorlar.

  • salihdt  (30.04.18 14:04:52)