Ağır dalgınlık sonucu yanlış bankaya hesap açtırmak

Merhaba arkadaşlar,

Yeni girdiğim iş için bugün hesap açtırdım. Ancak ağır gerizekalılık sonucu yaptığım dalgınlıkla B bankasına hesap açtıracakken A bankasına hesap açtırdım. Böyle bir şeyi nasıl mı yaptım? İki bankanın da renkleri aynı olduğu için A bankasını B bankası zannettim. A bankasına girdim müşteri temsilcisi sözleşmeleri getirdiği esnada şüphelendim ve etrafıma bakmaya başladım, sonra masanın üstünde duran kağıdın üstünde yazan banka adını görünce ağır bi "S.ktir" çektim. O esnada temsilci kağıtları getirdiği için bozuntuya da veremedim, acil bi işim olduğunu belirtip iptal ettirebilirdim ama o an aklıma gelmedi. Kısacası olayın vahametini çaktırmamak için yanlışımı daha da bi sıvadım. Şirketin ismini falan söyledim. Sadece kart verdiler, hesap cüzdanı falan da vermediler.

Düzeltme: Arkadaşların cevaplarıyla A ve B bankası arasındaki karışıklık düzeltildi.

Sonra gittim gitmem gereken B bankasına orada hesabımı açtırdım yine. Burada hesap cüzdanı verdiler. Şimdi diyeceğim şu ki bir maaş hesabı için 1 saat içinde 1 i yanlış olmak üzere 2 tane maaş hesabı açtırdım, 2 si de aynı şirket için. Başıma bir iş gelir mi veya yanlış olan banka şirketimden para ister mi? Telefonla iptal ettirebilir miyim? İptal ettirmek için şubeye mi gitmek gerek?

Bir yardım edin şu saftiriğe. İtiraf ediyorum gerizekalıyım. Yaptığım dalgınlık Ekşi'deki 'Yapılmış En Aptalca Dalgınlık' başlığında ilk 10 a girer. Gülmek serbest. Hak ettim bunu.

:) hiç bir şey olmaz. boşta hesabın durmasın istiyorsan müsait olduğun bir gün hesabını kapat B bankasından.

  • wishful thinking  (27.04.18 20:58:39)
firmadan kimse bir talepte bulunamaz. telaşlanacak bir şey yok. o bankada da bir hesabınız var artık. bulunsun. nasılda hesap işletim ücreti artık yok.

  • karlmarx  (27.04.18 21:11:23)
a bankasina git, 'muhasebeci de yeni baslamis, renkleriniz ayni oldugu icin b bankasiyla karistirmis salak, ehehe, kapattirayim ben bu hesabi' de.

  • icim urperiyor  (27.04.18 22:03:19)
"A bankasına hesap açtıracakken B bankasına hesap açtırdım." demişsiniz.
Arzulanan, hedeflenen, istenen, olması gereken: A bankası!

Sonra "A bankasını B bankası zannettim." demişsiniz, ve duyurunun geri kalanında...
Yani, arzulanan, hedeflenen, olması gereken: B bankası!
"Sonra gittim gitmem gereken B bankasına orada hesabımı açtırdım yine."

Dalgınlık devam ediyor hocam :)
Sıcak bir duş, papatya çayı, soft müzik ve rahat bir uyku.
  • güneyli çocuk  (27.04.18 22:09:13)
@guneyli cocuk
Hocam "A bankasını B bankası zannettim"de sıkıntı yok. Oradan "A bankasına girdim"le başlayan kısım "B bankasına girdim"le devam etmeli, tabii "gitmem gereken B bankasına" kısmı da "gitmem gereken A bankasına olmalı".

  • me23  (27.04.18 22:38:21)
@güneyli çocuk, @me23

bence "dalgınlıkla A bankasına hesap açtıracakken B bankasına hesap açtırdım" kısmında A ve B yer değiştirirse sorun kökten çözülüyor.

--- neyse böyle dalgınlıkları hepimiz yapıyoruz duyuru sahibi arkadaşım dert etme kendine çok da uç bi örnek değil :)
  • ssiradanbirigibi  (27.04.18 22:58:05 ~ 22:59:05)
@ssiradanbirigibi , @me23 arkadaşlar konu üzerine 'gerçekten çok fazla düşündüm', şuan cenin pozisyonunda işsizliğimi sorguluyorum. @ssiradanbirigibi haklı. "A bankasını B bankası zannettim"'de incecik bir sıkıntı var. Söylemeye utanıyorum ama bu konuda küçük bir deney bile yaptım. Şuan açıklamasına girişip kendime olan saygımı daha da yitirmek istemiyorum. kaç yaşında adamım yahu.

  • güneyli çocuk  (27.04.18 23:08:02 ~ 23:08:33)
@wishful thinking ve karlmarx Bunu duyduğuma gerçekten sevindim. Yüreğime su serptiniz.

@içim ürperiyor Kendi mallığımı muhasebeciye attıktan sonra oluşan o azabı nasıl yenicem ? :D

Öncelikle güneyli çocuk,me23,ssiradanbirigibi Ya yazdığınız şeylerle yarıldım . Hala sırıtıyorum o derece. Hepinizi de çok seviyorum. Özellikle güneyli çocuk bir başka.

@güneyli çocuk Artık rahat bir nefes alabilirsin. Çünkü düzelttim. Dalgınlık sanırım benim yaşam tarzım olmalı. Dediğin şeylere, özellikle de uykuya çok ihtiyacım var. Belki de uykusuzluktandır :)

@ssiradanbirigibi Bu benim yaptığıma 'dalgınlık' demek biraz hafif kalır.
  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (27.04.18 23:54:17)
@guneyli cocuk :)))))
"A bankasını B bankası zannettim." aslında iki türlü de anlaşılabiliyor dikkatlice düşünürsek, yani karıştırılan banka a da olabilir b de. ay daha fazla devam edemeyeceğim :) offf cuma gecesi bu konu üzerinde bu kadar düşünmek biraz ilginç oldu :)) şu an gerçekten bulunduğum ortama yabancılaştım.

  • me23  (27.04.18 23:58:26)
Hiç bir şey olmaz, istediğiniz bankadan istediğiniz zaman hesap açabilirsiniz. Kullanmazsanız problem yok, ama ilerde bir gün kullanmak gerekir ve hesabınız olduğunu hatırlar ve o hesaba bir eft/havale yaptırırsanız ;

hesaba para geçtiği an yamyamlık yapıp hesap işletim ücreti kesebilirler.

pazartesi bir faks çekin şubeye "xx şubenizdeki xx hesabımı kapatmanızı rica ederim" yazın gönderin. mecbur kapatıyorlar.
  • John Bloor  (28.04.18 13:52:33)
Yav ne yazmış millet. Bankayı ara hemen kapatırlar hesabı.
Ayrıca kimse o hesaptan hesap işletim ücreti alamaz. Yasak.

  • mutlusismankedi2015  (28.04.18 20:39:13)
@John Bloor Sevindim bunu duyduğuma. İşim düşse bile kullanmam.

@mutlusismankedi2015 Telefonla kapatırlar mı? Öyle bir şey varsa harika olur.
  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (28.04.18 22:01:20)