ağzıma ne oluyor? (aft ve kan)

geçen cumadan beri ağzımda devamlı olarak aft çıkmaya başladı. eskiden de stresli olduğumda veya az beslendiğimde aft çıkaran biriydim ama bu seferki çok farklı. doktorun verdiği kremi (kenacort) kullanıyorum birçoğunu geçirdi ama azı dişimin tam üstünde var bi tane lanet olası geçmek bilmiyor ve çok büyük. azı dişimin yarısını kaplamış durumda nerdeyse haliyle hiçbirşey yiyemiyorum konuşamıyorum. sabah her uyandığımda tükürüğüm kanlı çıkıyor (uyurken agzımı ısırdıgımdan supheleniyorum cunku normalde sıkıntı yok) + dişimi fırçaladığımda veya agzıma ufak bi darbe aldığımda yogun bi sekılde kanlı tükürüyorum. bundan 10 gün filan önce boğaz ağrısı yaşamıştım o yüzden bişey yiyemedim bi süre. stres de vardı ama bunlar bu sebepten olusamaz gıbı gelıyor? neden olabilir bunlar ya? kan tahlili yapmak istmiyorum hiv filan çıkacak diye. son hiv testimden sonra yaşadığım tek korunmasız ilişki sevgilimleydi ve onun hiv olduğunu düşünmüyorum ama ne bileyim... rahatlatacak bir şeyler söylemenize ihtiyacım var :(

Bende de çıkıyordu birkaç yıl önceye kadar. B12 eksikliğim varmış. Tedaviden sonra yılda bir kez falan çıkmaya başladı. Dahiliyeye git mutlaka. Bunun HIV ile alakası olduğunu hiç duymadım ama Behçet hastalığı ile ilgili olabileceğini söylemişti birkaç doktor. Sadece kendi tecrübemi yazıyorum bu arada. Doktor değilim.

  • dissendium  (26.04.18 14:19:21)
Aaa ne zamandır seni görmemiştim isimsiz. Hoşgeldin :)

Stres nedeniyle destek alıyorsun di mi sen? öncelikle bence o konuya çözüm bulman lazım eğer hala destek almıyorsan yani.

Onun dışında da kan tahlili yaptır bence de. Ve Behçet hastalığı yönlendirmesi olmuş ama behçet hastalığında bu çıkan yaralar aşırı büyük çıkıp insanüstü bi hızla iyileşiyor genelde. o nedenle bir de kafana behçeti takıp kendini üzme.

bir de bu kadar korkuyorsun, immun destek al. orthomol immun olur ya da yerel bir ilaç (imuneks gibi) olur.. iyi gelir.
  • lcha  (26.04.18 15:04:53)