parmaktaki kemik çıkıklığı

baş parmakla ayağın birleştiği yerde kemik çıkıntısı oluyor bazı insanlarda. eşimde de var bu durum. aşağıdaki ürünü önermişler. kullanıp da memnun kalan var mı acaba duyuru içerisinde? bir de nasıl kullanılıyor onu soracaktım.

syg.

tr.aliexpress.com

(bkz: hallux valgus) diye araştırabilirsiniz.

Ben bu tarz bir ürün değil ama şu linktekinden (markası da bu) kullanıyorum:
urun.gittigidiyor.com

kaç yıldır kullandığımı unuttum herhalde 5 yılı geçmiştir hiç bunsuz çıkmadım.
öncesinde çok ağrım olmuyordu benim, sonra işte bunu kullanmaya başlamadan önceki dönem ayağımda korkunç ağrılar başladı tam kemiğin çıktığı yerde. hatta ayağımda kasılma da oluyordu. dedim olacak gibi değil. bu parmak aralarını biliyordum zaman zaman takıyordum. durum böyle olunca sürekli takmaya başladım. sonra ağrılarım azaldı derken yıllardır hiç ağrım olmadı. ama asla da çıkarmadım.
tabii evde filan takmıyorum ama dışarı çıkarken mutlaka ayakkabı giydiğimde bunu takıyorum.
inanılmaz yararını gördüm. hem ağrılarım kesildi hem ilerleme durdu.
çünkü sürekli ilerleyen ve yaşlanınca ayağı iyice yamultan bir şey bu. ve ameliyat da çok mantıklı gelmedi bana. çok çok sancılı bir süreçmiş bu ameliyat ve kesin çözüm de olmayabiliyormuş.
ben bu silikonlarla iyiyim. tavsiye ederim.
  • kaputt  (26.04.18 11:08:03 ~ 11:10:30)
@kaputt: teşekkürler.
ama eşimde ağrı durumları yok. sadece bazı ayakabılarda çok uzun süre yürürse acıyor o kemik. işin aslı estetik olarak da sevmediği için acaba şekilsel düzeltme olur mu diye merak etmiştim ben.

  • teritori  (26.04.18 11:18:24)
Ayagin yamulmasina engel oldugu icin şekil olarak da duzeltiyor. Bende cok az var ama halalarimda vardi yani ilerlerse bende de olacak. Ben evde takiyorum arada bir. Ve burnu dar ayakkabi giymemeye ozen gosteriyorum.

  • 111111  (26.04.18 11:20:46)
şu an ağrı yoksa da ilerlerse ve önlem almazsa olacaktır. yürüyemez hale gelebiliyor insan ağrıdan.
gerileme olmaz bunu takarsa bu gerileyen bir hastalık değil. ama çok hızlı ilerliyor taksın ki madem şekle de önem veriyor ayağı iyice yamulmasın.

  • kaputt  (26.04.18 12:25:54)
benim valide var bu. o bayağı bir ilerledi bu silikonlar falan işe yaramadı. şundan aldık Bunion Cihaz Halluks Valgus Ortopedik Parantez Toe Düzeltme Gece Ayak Bakımı Düzeltici Başparmak Goodnight Günlük Büyük Kemik Araçları
s.aliexpress.com to Clipboard bu biraz daha iyi

  • Jimmy McNulty  (26.04.18 13:11:08)
Gece olanları kesinlikle kullansın bende de var ne kadar ilerlerse görüntü bursit olma ihtimali artıyor.ihmal etmsin .eğer daha fazla ilerlerse sonradan zorunlu cerrahi gerekebiliyor

  • birdposing  (26.04.18 13:19:28)