garanti bankası, yapılandırmadan çıkan kredi kartı

merhabalar.
garanti bankasından bir süre kullanıp sonra borcunu yapılandırmak zorunda kaldığım bir kredi kartım var. bu kartın son ödemelerini düzenli yapıp tüm borcu da bir kaç ay erkenden toplu olarak kapattım.

ardından kartımın açılmasını talep ettim. aslında kart aktif, fakat provizyona kapalı. bir kaç aydır açtırmak için uğraşıyorum fakat sonuç alamıyorum. son 3-4 aydır da sırf bu kartı açtırabilmek için puanımın düzelmesi adına başka bir bankadan bir kredi kartı çıkarttırdım ve sürekli olarak tüm ekstre borcunu ödüyorum. fakat hala daha garanti bankası nezdinde kartımı açtıramıyorum. her ay söz konusu kartımın limitinin üzerinde meblağlar dönüyor hesabımda ve artık kıl olmaya başladım. kartımın açılması için ne yapabilirim?

bnakayla görüşünce ne cevap veriyorlar ?

  • oscar  (25.04.18 01:59:00)
somut elle tutulur bir cevap yok. talebimi reddediyor, detay sorduğumda da banka kredi kullandırma kriterleri diyorlar.

sen yıllarca kullan bankayı, üzerine banka seni olmadık bir şekilde yapılandırmaya zorlasın, sonra erken öde borcu kapa kartı açması için bankanın keyfini bekle. saçmalık. 4 aydır başka bankanın kartını günü gününe ödeyerek kullanıyorum ki puanım düzelsin de garanti kartımı açsın. kaldı kitüm para transferlerim de garantiden oluyor, aylık 10-20 bin civarı para dönüyor hesapta, söz konusu kartın limiti civarı hep. yine de yaranılamıyor.

kredi kartı konusunda bu kadar katı davranması biraz şüphe de uyandırıyor acaba batıyor mu diyorum. olmadı her şeyi başka bankaya taşıyacağım ama bizim sektörün en yaygın olarak kullandığı banka bu üçkağıtçılar.
  • vital  (25.04.18 02:08:43)
garanti bu konulardaki en çamur bankadır. yapı kredi garantiye kıyasla çok daha insaflıdır.

  • orpheus  (25.04.18 02:26:36)
hocam arkadaşın var borç vermişsin ödeyememiş. sonra faiz fln almışsın ödemiş.

arkadaşın var borç ermişsin ödemiş düzenli

bu iki kişidne hangisine borç verirsin ?

bankada borcunu ödeyemeyip kara listeye geçmişsiniz, neden bir daha size kk verip riske girsinler ?
  • oscar  (25.04.18 02:27:28)
@orpheus gerçekten inanılmaz çamurlar. kartı yapılandırmaya da onlar zorladı zaten.

  • vital  (25.04.18 02:32:08)
@oscar, işte o yüzden başka bankadan kart aldım ki ödeme alışkanlıklarını görsünler. ama pek ipledikleri yok.

  • vital  (25.04.18 02:32:54)
Abi elinde calisan bir kredi kartin var,sen hala seni zora kosmus bankayla ugrasiyorsun.birak acmazlarsa acmasinlar.senin kara liste kalktiginda zaten arayi eskiden bizimle calisiyormussunuz diye zaten arayacaklar seni.takinti yapmissin gibi.

  • duptıs  (25.04.18 02:47:31)
@duptıs inada bindi diyelim ama haklısınız yine de

  • vital  (25.04.18 05:51:30)
Her şey mükemmel olsa bile banka kredi vermeyebilir. Hiç uğraşmayın, hesabı ve kartı kapatın geçin.

  • orient blue  (25.04.18 09:08:29)
bence kartı iptal et. onlar peşine düşer zaten. illa bonus özellikli bir kart lazım ise teb bonus'u deneyebilirsin.

  • helenart  (25.04.18 09:36:24)
@helenart, teb bonus zaten şu an kullandığım. garanti kartım prive miles and smilesdı. sık uçtuğum için çok faydasını görüyordum

  • vital  (25.04.18 09:46:10)
illa garanti bankası olmak zorunda mı? bonus card özelliği taşıyan başka bir bankanın kredi kartını kullansan?

  • silah taciri  (25.04.18 10:05:25)
@silah taciri, bonus olsa zaten şu an teb bonus kullanıyorum. prive miles and smilesdı kartım. sık uçtuğum ve mil kampanyaları sayesinde acayip avantaj sağlıyordum

  • vital  (25.04.18 12:24:42)