Cok kirli bir ortamdan kopek sahiplendik

Kopek disari cikmiyor, bulundugu yere diskiliyor ve diski ayni ortamda kaliyor, kopek fare, kus falan olduruyor, o leslerle ayni ortamda duruyor. Tek ayrinti su ku asilari, parazitleri düzenli yapılıyor ve bulundugu ortam cok havadar.

Neyse bu hayvani bu ortamdab alip sahiplendik. 1.5 yasinda kizim var. Oynamak istiyor ama bir sağlık problemi olmasindan çekiniyorum. Normalde sokak kopekleriyle de oynatiyoruz, kendi kopegimizle de ama su an pire ihtimali veya su fare kus lesleriyle beraber bulunmus olma durumu endise ettiriyor beni.

Kopegi yikayip oynatsam mi kizimla? Gereksiz evham mi sizce?

valla eğer sağlık olarak bir sorunu varsa, yıkadığında iyice ortaya çıkacaktır.

köpekleri yıkadığın zaman dirençleri felaket şekilde düşüyor kaldı ki ağustos temmuz olsa tamam.
  • Photographer  (23.04.18 13:38:39)
eski ortami temiz ya da kirli fark etmeden, sahiplenilen hayvani oncelikle veterinere goturmeniz, hayvanin parazit asisini, kene damlasini yaptirmaniz gerekir. hatta iki gun su degmemesi lazim damladan sonra, mumkunse veterinerde kalabilir o surede. eve geldiginde de yikarsiniz. diger sorulariniza cevabi da en iyi veteriner bilir.

  • pide  (23.04.18 13:39:15)
Bence hayvanı geldiği ortamdan bağımsız bir şekilde eve almadan önce sağlık kontrolünden geçirmeli ve aşılarını yaptırmalısınız her durumda. Aşıları düzenli yapılıyor demişsiniz ama birincisi bundan ne kadar emin olabiliriz ikincisi yapılan aşıların koruyuculuğu dışında farklı bir hastalığı da bulunabilir.

Ben sokak hayvanlarıyla yiyişen biri olarak hastalık vs hiç sallamam ama yine de hayvanı eve almadan önce veteriner kontrolünden geçirmenizi tavsiye ederim.
  • buff  (23.04.18 13:42:30)