Dönem Sonu Borcu

Selamlar,

Ziraat kredi kartı kullanıyorum. Mobil uygulamasından neredeyse bi’ bok anlamıyorum. İlk kredi kartı kullanımım, bundan mütevellit kavramlara da pek hakim değilim. Biri bana bu dönem sonu borcunun ne olduğunu anlatabilir mi? Güncel borcum sıfır fakat ne zaman baksam dönem sonu borcum 12 TL yazıyor. Az evvel ödedim onu, tekrar baktım, yine 12 TL.
Ne oluyo bu?

ekran görüntüsü paylaşırsanız daha net bilgi verilebilir. ödemeyi başka bankadan yaptıysanız daha geçmemiş olabilir mesela.

  • nrmnm  (20.04.18 21:28:41)
Ekran goruntusu+1

  • ykyt  (20.04.18 21:31:42)
benim de öyle bi senedir kullanıyorum ama ben de çözemedim. senin dikkate alman gereken yer güncel borç kısmı. atmış olduğun para dönem sonu borcuna bi sonraki dönemde yansıyor sanırım. sıkıntı yok yani.

  • olutaklidi  (20.04.18 21:37:25 ~ 21:38:10)
Geçen ekstre dönemi borcu oluyor o.

  • devilred  (20.04.18 21:38:17)
Doğru yeri mi atıyorum onu bile çözemedim daha ama buyrun: hizliresim.com

  • l arrache coeur  (20.04.18 21:40:52)
Benim dediğim kesin bilgi yalnız. Dönem içi harcama dediği de bu ekstre dönemindeki toplam harcaman ki onun da borcunu ekstre dönemi bitmeden ödemişsin zaten.

  • devilred  (20.04.18 21:48:39)
Sen 1.40 tl fazla bile yatirmissin. Limitin 500 tl. Sen ekstren kesilince guncel borcu yatir. O ay icin mevzu kapanmistir. Dersin ki ben taksitli taksitsiz sonraki ay tum borclarimi yatiracagim o zaman kart limiti ile kullanilabilir limiti esitlersen karta hicc borcun kalmis olmaz.

  • ykyt  (20.04.18 21:48:53)
Diğer ekran görüntülerini de atıyorum:
hizliresim.com
  • l arrache coeur  (20.04.18 21:49:20)
@devilred ben bu borcu ödediğim halde bana sürekli 12 TL borç çıkartıyor, ben onu anlamıyorum. Şimdi ödedim, güncel borç sıfır. Dönem sonu borcu halen 12 TL görünüyor. Ödeme provizyonda olduğu için mi gösteriyor bunu? Ödesem tekrar, yine alacak benden bu parayı mesela.

  • l arrache coeur  (20.04.18 21:53:41)
Ekstre kesildiği zamanki borç o, güncel borcun değil. Onu ödemişsin ve bitmiş. Sana borç çıkamıyor yani banka, bir önceki dönem borcun şu kadardı diyor sadece.

  • devilred  (20.04.18 21:56:23)
Provizyondaki ödeme gerçekleşince tekrar bakıp daha iyi anlayacağım durumu. Teşekkür ederim. Anlamazsam buraya dönerim :D

  • l arrache coeur  (20.04.18 22:11:17)
Provizyondaki ödeme gerçekleşse de orada yazan 12 tl değişmeyecek. Ancak bir sonraki ekstre kesiminde değişir o.

  • devilred  (20.04.18 22:15:25)
Bu 12 TL’nin ödeme ekranında yazıyor olması normal mi yani? Ödeme ekranını açtığımda bu para ödenebilir şekilde yazıyor orada.

  • l arrache coeur  (20.04.18 22:17:56)
Öyle yazdığını sanmıyorum, bence yanlış anlıyorsun.

  • devilred  (20.04.18 22:27:36)
hizliresim.com böyle yazıyor. Fakat az önce ödemiştim, provizyonda görünüyor ödeme şu an. Ondan dolayı olabilir mi?

  • l arrache coeur  (20.04.18 22:32:49)
Yahu unut onu, onu zaten ödemişsin. O yazar öyle, önemli olan güncel borç ve senin şu an borcun yok. Hatta üstüne artı bakiyen var 1 tl de olsa.

  • devilred  (20.04.18 22:39:59)
Provizyondaki parayla bunun hiç mi hiç alakası yok, onu da söyleyeyim. Eski ekstre olduğu için bir sonraki ekstreye kadar bu 12 tl hiç değişmeyecek, şu an provizyonda olan para ise şimdiki (yani bu 12 tl yazandan bir sonraki) ekstre döneminde harcadığını ödüyor.

  • devilred  (20.04.18 22:43:33 ~ 22:45:26)
@devilred tamam yahu niye kızıyorsunuz :(

Sabır ve cevaplarınız için teşekkürler.
  • l arrache coeur  (20.04.18 22:50:39)
Kızmadım yahu, bi şeyi anlaşılır şekilde anlatamayınca delleniyorum sadece. Rica ederim.

  • devilred  (20.04.18 22:59:16)