Dün geceki olayların çok kısa özeti?

Arkadaşlar merhaba, akşam maçta olan biteni takip edemedim ve şu an çok fazla konuda çok fazla yazı var, acaba olup biteni takip etmeyi başarmış biri meseleyi özetleyebilir mi?

Teşekkürler

Sahaya yabanci cisim attilar, tatil oldu mac.

  • brkylmz  (20.04.18 09:42:22)
Şenol Güneş'in kafasına falan mı denk geldi ne oldu?

  • bk  (20.04.18 09:44:13)
youtube video kaynıyor bununla alakalı. a spor zaten bayram etmiştir olaylar çıkınca.

  • lazpalle  (20.04.18 09:53:10)
Önce korner kullanmaya giden quaresma'ya anahtarlık-para-çakmak atıldı. Bu uyarılara rağmen 3-4 sefer devam etti her kornerde. Ikinci yari yine ayni şey oldu. Daha sonra tolga ölmüş annesine küfür edildiğini söyledi ve yedek kulibesinin arkadindaki taraftarlarla tartıştı, şenol gunes araya girerken kafasına madde atıldı yere düştü, daha sonra soyunma odasina girerken tekrar maddeler atıldı tekrar yere düştü. Iceride besiktas futbolcularina ve teknik ekibe stadin görevlileri ve güvenlikleri tarafından saldırı oldu polis ekipleri girdi görüntüleri de var. Hakem maçı tatil etti, şenol güneş hastaneye kaldırıldı kafasına 5 dikiş atıldı.

  • karacigerim vur kadehlere  (20.04.18 09:57:27)
sözlükten

geceyi sosyal medyada geçirmiş ve neredeyse tüm görüntü ve analizlerin üstünden geçmiş biri olarak, sözlük yazarlarına dev hizmet sunuyorum ve olayı özet geçiyorum:

- skor 0-0, beşiktaş 10 kişi kalmış durumda. özellikle kornerlerde atılan bazı cisimler var fakat maçın oynanmasını engelleyecek yada tatil edilmesini sağlayacak çapta bir olay yok. özellikle geçmiş tamamlanmış maçlar ile karşılaştırıldığında minor düzeyde kalan çakmak vs.. atılıyor kornerlerde.

- beşiktaşlı futbolcular (talisca, medel, vb...) dokunduğun anda yerlerde yuvarlanıp rakibi de on kişi bırakmaya yönelik hareketler yapıyorlar.

- stad kameları görüntüleri ile sabit şekilde, durduk yere beşiktaş yedek kalecisi tolga yedek kulübesinden çıkıp, hemen arkasındaki tribün ile küfürlü diyaloğa giriyor ve tribünün üzerine yürüyor.

- o ana kadar normal seyrinde devam eden tribün birden galeyana gelip o bölgeye toplanıyor. stad görevlileri ve şenol güneş de saniyeler içinde yetişip tolgayı oradan çekmeye çalışır hareketler yapıyorlar.

- tolga durmuyor, galiz küfürler eşliğinde tribünün tepkisini büyütüyor.

- o sırada (bakın burası çok önemli), onlarca kameranın çekim yaptığı bölgede hiçbir kameraya yakalanmayan bir cisim şenol güneş'e isabet etmiş gibi şenol hoca kendini yere bırakıyor.

- yerde kaldığı süre totalde 3-5 saniye olmasına rağmen kalkar kalkmaz kafasında buz torbası görüyoruz. buz torbasını tutan bjk teknikl ekibinden biri.

-şenol hoca buz torbası ile olay yerinden uzaklaşırken, kafasına torba tutan kişiye istemiyorum bırak gibisinden bir hareket yapıyor. adam da buz torbasını çekiyor ve gidiyor.

-sonra şenol hoca kafasının bir sağını sonra solunu sonra üstünü tutuyor. o sırada onlarca kamera şenol hoca'ya yaklaşmış halde fakat tek damla kan veya çizik göremiyoruz.

-şenol hoca yedek kulübesine geri dönüp oturuyor. kafasını kontrol ediyor yine. basın mensupları onlarca kez fotoğraflarını çekiyor o sırada. yine kan yok ne elinde ne kafasında.

- kulübede yaklaşık 10 sn. oturduktan sonra, kalkıp gayet bilinci açık ve net adımlar ile, hatta söylene söylene, tünele doğru yöneliyor. yaptığı el kol hareketleri nedeniyle tribün bir kez daha galeyana gelip sahaya bazı cisimler atıyorlar.

- tam tünele girmek üzereyken bir plastik su bardağı karnına çarpıyor ve tünele girip yüzü koyun yere yatıyor.

- tünelde içinde şenol güneş'in olmadığı bir arbede yaşanıyor güvenlik görevlileri ve bjk teknik heyeti arasında. ve birbir beşkiktaşlı futbolcuların tünele girdiğini görüyoruz hocalarının arkasından.

- bu sırada hakem sahada olayları izliyor. teknik heyet ve futbolcuların tünele girdiğini görünce o da tünele yöneliyor ve içeir giriyor. fenerbahçe teknik heyeti ve futbolcuları sahada kalıyor.

- bundan yaklaşık 10 dk. sonra bjk tv ve sosyal medya hesapları şenol güneşin kafasında 5 staplerli fakat ne yara ne de kan izi olan fotoğraflarını servis ediyorlar. kan görünen tek nokta gazlı bez fakat kanın rengi pembe. kandan çok vişne suyunu andırıyor.

- sosyal medya üzerinden onlarca doktor, bu kafada yarık falan yok, düz kafaya durduk yere stapler çakmışlar, böyle kan rengini hayatımızda ilk defa görüyoruz şeklinde yorum yapıyor.

- yine birçok doktor, kafaya önce stapler çakılması daha sonra tentürdiyot uygulanmasının ne kadar abuk subuk bir olay olduğunu aktarıyorlar.

- ardından hakem durumu soruyor, şenol güneş'in ve beşiktaşlı futbolcuların sahaya çıkmayacağını öğrendikten sonra maçı tatil ediyor. fenerbahçeli futbolcular da içeri giriyorlar.

- ardından medya'ya şenol güneşin kafasına file geçirilmiş yarı baygın halde ambulansa bindirilme görüntüleri yansıyor. bembeyaz sargı da yine tek damla kan yok.

- ardından bjk necati ülgen vasıtası ile şenol güneş ambulansa bindirilirken tekme-tokat saldırıya uğradığı bilgisini geçiyor. dakikalar sonra şenol güneş'in ambulans'a bindirilme görüntüleri çıkıyor. hiçbir olay yok.

- şenol güneş kendi kulüp doktorlarının verdiği ifadeye göre sarsıntı geçirmiş. ancak en yakın sağlık kuruluşu yerine, karşı yakada onlarca km. uzakta fulya'da bir hastaneye götürülüyor.

- aradan 4.5 saat geçiyor ve şenol güneş'in hastaneden ilk kez kan içeren görüntüsü sosyal medyaya düşüyor...

özetin özeti:

tribünde her türlü şiddete karşıyız. umarım dün sahaya yabancı madde atan ne kadar adam varsa hepsi yakalanıp cezasını bulurlar.

ancak dün gece türk spor tarihine geçecek şekilde büyük bir tiyatro oynandı. hepimizin gözü önünde hem de.

bu kadar net mevzu.
14 #76175379 20.04.2018 09:30 orpro
  • kingcyrax  (20.04.18 10:24:11)
@lazpelle, zaten problem video kaynaması. çok fazla yazı ve video var soruda dediğim gibi.

soruyu okumamak ve faydasız olmak sebebi ile sana tik yok
  • bk  (20.04.18 10:27:04)
"o sırada (bakın burası çok önemli), onlarca kameranın çekim yaptığı bölgede hiçbir kameraya yakalanmayan bir cisim şenol güneş'e isabet etmiş gibi şenol hoca kendini yere bırakıyor."
Şeklinde yorum yapan adamı kale almamak lazım ahahaha. Bu kulübün başkanı ve kulubun resmi açıklamasında bile "geçmiş olsun." diyemiyorlar, normaldir.

  • karacigerim vur kadehlere  (20.04.18 10:38:21 ~ 10:47:01)
Tatil edilmesi buyuk abarti olmus. Sulu derbide, adamlar butun ali sami yani sahaya atmislardi Mac oynandi.

  • baldur2  (20.04.18 10:45:34)
kingcyrax +1000

Çok güzel özetlemiş, sahada 10 kişi olan, skor kendisine yaramayan bir ahlaksız kulübedeki en gereksiz kişiyi taraftarla dalastirip, hiçbir türlü geçemeyeceği turu atladı. Tam bir şerefsiz bir sinsiye yakışan iş.

Ayrıca sonradan çıkan, üzerinde oynama yapılan kanlı dikiş fotoğrafı mobile.twitter.com
  • austra  (20.04.18 10:51:18)
twitter.com
Evet peruk abi.

  • karacigerim vur kadehlere  (20.04.18 11:06:33)
yine sözlükte fotonun shoplu olmasıyla ilgili bi entry vardı, orijinal raw fotolar çok büyük boyutlu olduğu için shopa uğramadan zaten kullanılamaz diye. Ordaki bilgilerle ne tür bir edit yapıldı bilemiyoruz ama muhtemelen renk tonunu ayarlamışlardır fotoğrafın.

Bu arada Şenol Hoca'nın kafasına gelen maddenin açık seçik videosu varken ve 65 yaşında, daha önce de kafa travması yaşayan adam acı içinde yerde yatarken hala tiyatro diyenlere bir şey demiyorum. Yahu kim durduk yere kafasına 5 tane zımba dikiş attırır.
  • nundu  (20.04.18 12:34:58)
Çok özür dilerim futbol hakkında çok da kültürü olmayan ve takım tutmayan bir kadın kişisi olarak (tarafsız) nacizane bir gozlemimi dile getirmek isterim.

Anladığım kadarıyla bu Fenerbahçe taraftarı sahaya yabancı cisim atmayı alışkanlık haline getirmiş. Ayriyeten o güvenlik görevlilerinin rakip futbolculara tavrı ne öyle. Futbolcunun yumruk atması çok çirkin o ayrı konu ama ben dün akşam rakip takımın üzerinde hem seyircilerden hem de güvenliklerden kaynaklı korkunç bir şiddet ve baskı hissettim. Bunlar bunu Beşiktaş gibi önemli bir takıma yapıyorsa kendi sahalarina gelen Anadolu kluplerine kimbilir nasıl bir baskı uyguluyorlardir?

Özetle korkunç.
  • old possum  (20.04.18 13:11:12)
old possum eski macları izleseydin
futbolda baskı var
keske olmasa ama cakmak bozuk para atiliyor devamlı
daha gecen macta bizim futbolcuların kafası yarıldı mehmet topal haberleri var

burada fenerbahcelilerin dedigi
tolga nın tribunleri tahrik etmesi
arada senol gunes in kafasına bir sey gelmesi
( bu kısım muallak videolarda bozuk para cakmak vs. dan baska bir şey görülmüyor )
atılan sarı lacivert bonus sac perugu sandalye diye goruyor besiktaslılar

burada fenerbahce illa ki ceza alacak taraftarımız cakmak atmıs baska olaylar da olmus
ama hakkımız yenilirse
her mac kafama bir şey geldi deyip cıkıp gidilir ve önü alınamaz
  • kingcyrax  (20.04.18 13:56:18)
Maça giden FB'li arkadaşımın yorumunu iletiyorum.Daha önceki FB maçlarında hiç aşina olmadığı, olay çıkarmaya geldikleri belli olan bir kitle varmış.Söylediğine göre staddaki akil seyirciler adamlara engel olamamışlar.Zaten olay çıkartmaya gelmiş gibiymişler.

Yorum katmadım sadece maça giden bir FB'li arkadaşımın yorumunu ekledim.
  • turkuaz  (20.04.18 13:56:50)