İhraç kayıtlı fatura

Bir firmadan bir kaç ürün makine almıştık alırken özellikle belirttik ihraç kayıtlı olarak fatura istiyoruz diye tamam demişlerdi işte bizim firmaya ihraç kayıtlı kestiler bizde ihracatını yaptık aradan 4-5 geçti firma bizi aradı dedi ki bizim makinelerin ıvır zıvır parçalarını biz başka yerden almıştık onların kdv iadesini alamıyoruz nasıl yapalim diye ama anladığım kadarı ile kdv iadesi alamadığından zararı ortak pay etmek istiyorlar. Benim hatam değil kendi firmaları ihraç kayıtlı olarak fatura kestiler beni ilgilendirmez kendiniz böyle yaptınız vergi dairesi ile kendiniz muhattap olun dersem çok kabalık etmiş olabilir miyim? Bu firma ile bir daha çalışmayı düşünmüyoruz bu arada.

Yoo neden kabalık olsun. Suçu birine atacak şekilde bir şeyler denebilir.

Bu konuda bir sorumluluğumuz olmamasına rağmen yardımcı olamak isterdik ancak yönetimimizin onay vereceğini sanmıyorum gibilerinden..

Yönetimin yerine şartlara göre başka bir şey konabilir.
  • Söyük  (18.04.18 18:16:10)
Yok yahu madem bir daha işiniz de olmayacak kucaklarına bırakın akılları başlarına gelsin.

  • chicha  (18.04.18 18:28:23)
Ne alaka yahu?

"Pardon ya biz maliyeti yanlış hesaplamışız, bize şu kadar daha ödeme yapmanız lazım"

diyebilirler mi? Aynı şey.
  • John Bloor  (18.04.18 18:52:49)
Eğer şartlar sağlanamadıysa ihraç kayıtlı teslim yurtiçi mal teslimine dönüşür. Ödedikleri vergi için size rücu edebilirler.

  • mevsimler  (18.04.18 20:28:48)
Satış sözleşmelerinizi iyi tetkik edin beni ilgilendirmez deyip işin içinden çıkamayabilirsiniz yani.

  • mevsimler  (18.04.18 20:39:14)
siz beyannamenizi vs. vermistiniz sanıyorum sizlik bir sorun olmaz.
maalesef konu ile ilgili yardımcı olamıyoruz de muhasebeniz ile gorusmeniz gereklidir de.
ihracat ya oo en sevdigim konu. :)
  • kingcyrax  (19.04.18 14:52:32)