İzmir’de nerede ev kiralasak?

İzmir’de okudum. Öğrenci bütçesiyle Narlıdere’de oturuyordum. Ama tabii kalbimiz Bostanlı, Karşıyaka gibi İzmir’in kültürünün sıcacık yaşandığı denize yakın yerlerdi. 2006’da İzmir’den ayrıldım.

Şimdi işim gereği İzmir’e taşınmayı düşünüyoruz eşimle. Kirada oturacağız. İzmir’i o kadar özledim ki hayata çok yakın olmayı istiyorum. Narlıdere, Üçkuyular, Nokta, Üçyol düşünmüyorum. Bornova taraflarına da sıcak bakmıyorum. Kalbim taa geçmişten gelen şekilde Bostanlı Karşıyaka taraflarında. Denize yakın semtler. Yani daha doğrusu İzmir’in kokusu ve dokusunu yaşayabileceğimiz mahalleler, denize çıkan sokaklar...

1500 tl bütçe çok mu az oralar için? (İşim Konak taraflarında olacak)

Siz ne önerirsiniz?

o miktarlara tutulacak daire çok yeni olmayabilir ama aksoy, alaybey gibi yerlerde bulunur diye düşünüyorum. o civarlarda çok güzel sessiz sakin sokaklar var.

  • henry gale  (17.04.18 19:25:36 ~ 19:26:13)
İşin konaktaysa bostanlı-karşıyaka taraflarında oturacak olman çok saçma. Artık ulaşım çok pahalı. Hayatı yaşamak istiyorsan 3 yol tarafı mantıklı. Güzergah olarak güzel. Taksiyle sağa sola gidebilirsin. Ama mesela alsancakta takılıp taksiye binersen o karşı yaka bi tarafına kaçar.

Ha diyorsun ki nezih bir hayat yaşamak istiyorum, çevrem elit olsun; vapurla gidp gelirsin. Arabayı hiç karıştırmıcan. Otopark işi ölüm. Hiç olmadı kaza olur. 2 senede bir alt yapı çalışması oluyor konakta.

Bence hiç zorlama, 3 yol tarafına taşın. Hem izmirin yerlisidir onlar. Yaşamak istediğin eğlence hayatı vs varsa da oraya daha yakın. Hafta sonunurlaya falan kaçarsın. Balçova da olabilir.
  • E.  (17.04.18 19:41:02)
İzmir'de ulaşım çok değişti. İşinize yakın oturmanızda fayda var.

  • az bilinen yonleriyle starklarin gelini  (17.04.18 20:45:59)
izmir'de ulaşım istanbul'u aratmayacak düzeye ulaşacak maksimum bir yıl içinde. 3 yıl önce 20-25 dakikada gittiğim yolu plazalar dikilmeye başlandığından bu yana 60-70 dakikada gidebiliyorum. hele pazartesi veya yağmurlu ise, dönüş yolununda farkı kalmıyor.

altınyolu ulaşım için kullanmayacağınız bir güzergah seçin. alaybey, aksoy, bostanlı falan derseniz vapur iskelesine yakın değilseniz, otobüsten indiniz, vapura aktarma yaptınız, saatleri denk getiremediniz falan derken yine müthiş zaman harcıyorsunuz yollarda.

nergiz tarafı bir seçenek olabilir sizin için belki, izban + metro yaparsınız. ama sabahları izbana veya metroya binmenin, metrobüse binmeye çalışmakla yarışmasına çok az kaldı.

konak tarafında açılan tramvay için paylaşımlı yollar yapıldı, trafik daha da felç oldu o taraflarda.
  • Phoebe  (17.04.18 21:34:48)
varyant asansör civarlarına bakın. kira fiyatlarına dair bilgim yok ama verilen cevaplarda söylendiği gibi, harcayacağınız zaman bir tarafa o civarlarda 2000 tl de kira verseniz yol+zaman kazandıracağı için değer. bostanlı karşıyaka'ya vapurla geçmek zor değil takılmacalar gezmeceler için.

nergiz-dedebaşı-şemikler-bahçelievler kötü seçenekler değil ama, çekeceğiniz zahmete değmez yollarda; madem işyeri konaktaymış.
  • dafaisss  (18.04.18 00:38:57)