İntihar eden öğretmen adayının (Merve Çavdar) içtiği haplar çok mu güçlü?

2014 yılında Sosyal Bilimler Öğretmeni olarak mezun olan Merve Çavdar, iddiaya göre ataması yapılmayınca bunalıma girdi. Bugün sabah saatlerinde evden 'iş bulmaya gidiyorum' diyerek çıkan Çavdar, Güzelçamlı sahiline geldiğinde yanındaki depresyon haplarının tamamını içerek intihar etti.

www.birgun.net

2 tablet olsa 20-25 tane falan eder diye tahmin ediyorum. Bu kadar etkili mi bu haplar? Depresyonda olan birine neden bu kadar güçlü haplar verilir ki? Hapın ne olduğunu bilen/tahmin eden var mı?

Etkileşimle alakalıdır belki. Yüksek dozda da alınca ölüme neden olmuştur.
Doktor veya eczacı değilim.

  • auroraaurora  (17.04.18 18:38:11)
Anti-depresanları alanlarda intihar eğilimi olabilir diye, çok yüksek dozlarda alındığında bile insanı öldürmeyecek maddeler kullanılıyor diye biliyordum ben. Belki de başka bir hap içmiştir de, gazete yol göstermemek adına, anti depresan diyip geçmiştir.

  • agluna  (17.04.18 18:54:28)
Antidepresan diyince halkın aklına gelen ilaçlarla ölmek mümkün değil. Öldürenler zaten bu hastalara yazılmaz ve burada da söylenmez.

  • Lim5  (17.04.18 19:34:56)
buraya sağlık sektöründen biri lazım. depresyon tedavii mesela ağrıyı, uykuyu, fizyolojik bazı belirtileri de kapsayabiliyor. sınıflandırılmasının tam kriterlerini bilmemekle beraber, teşhisi ilgilendirdiği kabul gören bazı ilaçlar beraber reçete edilebiliyor. muhabirin de bildiğini sanmıyorum, ama mesela depreson teşhisine kalp için, epilepsi için, iştah açıcı diye bilinen ilaçlar da verilmiş olabilir. bir sürüsüne gerek yok. bazı ilaçlar düşük dozlarda bile fazladır. birden fazla ilacı karıştırdınsa vay haline... tehlikeli yani.

  • e haliyle  (17.04.18 19:47:02)
3 liralık nezle ilacını (antihistamin) bile yeteri kadar çok içersen ölürsün, ilacın gücüyle falan alakası yok

  • loser blueser  (17.04.18 19:47:40)
ceza infaz kurumlarında günde 6 tane 800 mg neuvrotin içen adamlara bir şey olmuyor ancak bünyeleri alışkın. yüksek dozda beyin kanaması yapabilecek veya kalp krizini tetikleyebilecek etken maddeli ilaçlar olabilir.

  • mikahakkinen  (17.04.18 20:37:02)