Yarın diyete başlıyorum.

Bu akşam Big King XXL'ımı gömdüm, yarın diyetisyen ile diyete başlıyorum hayırlısıyla.
Motive kalmakta zorlanabilirim önceki tecrübelerimden biliyorum, zira fast food, bol tatlı, kola, gazoz, nutella bayılırım.

Diyet yapanlar; nasıl motive kalıyorsunuz?
Erkek, 35.

hoşlandığın ve yemeğe çıkardığın kız otururken parmağının ucuyla göbeğini dürttükten sonra "ben onu kazağın potluğu zannettim" diyince gaza gelip 25 kilo verebiliyorsun mesela.

ama tavlayıp evlendikten sonra da geri alınıyor.
  • kibritsuyu  (17.04.18 04:11:27)
kalori sayıyorum saçma bi şekilde eğlenceli oluyo

(bkz: myfitnesspal)
  • yuto  (17.04.18 05:35:41)
28 erkek
kız arkadaşım tutturdu canan karatay diyeti yapalım diye. komiğime gitti ancak önyargılı olmamak adına denedim. 1 ayda 99.1'den 94.7'ye indim. hedef 92 93.
yaptığım ekstrem bişey de yok. sabahları iki haşlanmış yumurta iki dilim peynir ve salatalık. ekmek kesinlikle yok. öğlenleri ve akşamları yediğimin yarısını yiyorum ve tatlıdan uzak duruyorum. hoş haftasonları ara sıra waffle gömmüyor değilim:)
  • KidLazer  (17.04.18 09:57:14)
Benim başımda sürekli "ya nasılsa bir hafta sonra bırakır" diyen insanlar olduğu için ayrı bir motive oluyor.
14. Günüm gayet iyi gidiyorum yarın kontrole gidince belli olacak bakalım olmuş mu bir faydası.
Bir de bende vitamin eksiği çıktı biraz, zayıflamaktan ziyade buna bakalım dedi doktor bu da gaz verdi. Hani zayıflamak için değil de sağlıklı olmak için yapıyorum diye motive ediyorum kendimi.
Hiç sevmediğim şeyleri bile sırf doktorum yazdı diye yapıyorum.
Yumurtayı az haşlanmış yemek, akşamları kefir içmek gibi şeyler.

Başarılar.
  • mutekebbir  (17.04.18 10:20:47)
Aynada gobegine bak arada motive olursun direk.

  • AlsterWasser  (17.04.18 10:57:13)
diyet ve spor ikilisi ile ilk haftada tartıda farkı gördüm. yediğim şeyleri araştırarak hangi miktar kaç kalori içerisinde ne mevcut öğrenmeye çalışıyorum. Bunun yanında diyet öncesi her gün yediğimiz yiyeceklerin ne kadar sağlıksız ve zararlı olduğunu görünce bir iğrenme geliyor ve soğuyorsun canın çekmiyor. yine araştırarak yağsız unsuz şekersiz çok güzel tatlılar yapılıyor bunları keşfettim. Canım gerçekten çok fazla şey çekiyordu ilk başlarda ancak bu karnın doyana kadar akşam salata ve yoğurdu yedikten sonra miden şişdiğinde canın yemek falan çekmiyor. Bir akşam meyve salatası bir akşam kuru yemiş yiyorum. Diyete başlamasam reflü olacaktım büyük ihtimal her sabah yemek borum yanıyordu uyandığımda. Bunu bir diyet olarak düşünme sağlıklı beslenme yani olması gereken.

edit:10 kilo verdim.
  • deligine yuvarlanmis tavsan  (17.04.18 11:11:27 ~ 11:11:54)
Bunu her gün duyuyorum.

  • alt4y  (17.04.18 11:18:32)
"Abi bugün şunu yiyeyim de yarın diyete başlıyorum" diyen herkese "'Abi bugün şunu yiyeyim de yarın diyete başlıyorum' dediklerinde kenara 1 lira koysaydım, bugün çok zengin bir insan olabilirdim, bu konuyla ilgili kişisel deneyimim bu yönde" diyorum, bu kimini motive ediyor kiminin de "Doğru lan boş ver o zaman" demesine neden oluyor, sen iyi düşünüp tarafını seç, hamburgerden koladan çikolatadan vazgeçip vazgeçemeyeceğini tart ona göre devam et.

  • angelus  (17.04.18 11:26:06)
ben de aynı şeyi yaptım, pizza söylemiştim. ertesi gün diyete başladım. hatta buraya da böyle duyurusunu açmıştım :) 22 gün oldu bugün, 4 kilo verdim. hepsi yağ değil muhtemelen tabii ama incelme var. o incelmeyi görmek motivasyonu arttırıyor. ilk zamanlar illa ki zor oluyor ama sonra alışkanlık haline geldiği için pek zorlamıyor. kafaya koyunca oluyor yani, sadece yediğim şeylerden sıkıldım, değişik tarifler arıyorum.

siz bir de diyetisyene de para vermişsiniz. diyeti bozarsanız paranız boşa gidecek, onu da düşünerek motive olun heheh :)
  • dedimmidemedimmi  (17.04.18 11:37:56)
Bence yeme isteğiyle savaşmamak en kolayı.
Hamburger gömmek istediğinizde, bu isteğinizi kabullenin, yememeniz gerektiğini farkedin ve yemeyin.
Motivasyon arayışına girerseniz o motivasyon kaybolduğunda yine yersiniz. Durum bilincinizi geliştirmek sizi belki mutsuz yapacaktır ama zamanla alışırsınız.
  • archmage mahmut  (17.04.18 18:15:48)
şu an başlayamıyor isen o diyet yalan olur, olacak ve oldu bile..

  • susadım çeşmeye varmaz olaydım  (17.04.18 18:17:55)
yapacaksanız intermittent fasting yapın bari. nasıl motive kalıyorum? cheat günüm oluyor.

  • nice tnetennba  (17.04.18 18:24:22)
diyet riskli iş sporsuz yapılınca

  • darkwizard  (17.04.18 18:47:37)