Sürekli aç hissediyorum

Birkaç gündür anormal bir açlık var, yemek yiyorum 1 saat olmadan sanki 1 haftadır yemek yememiş de mangal başına gelmiş kokuyu almış gibi acıkıyorum, ama aç da değilim aslında yani, karnım tok oluyor. Acaba dedim evde yediğimden mi, evde de makarna da yedim, sebze de yedim yani, çıktım bugün öğlen öküz gibi lahmacun kebap yedim, yarım saat sonra eve döndüm yine acıkmıştım. Şeker düşmüştür yazıyor, dün bir oturuşta 1 kilo çilek yedim yine acıktım yarım saat sonra. Neden olabilir ki acaba? Normal gelmedi bana. (Genç erkek)

-Son zamanlarda dokunacak bir yemek yemedim
-Aşık değilim
-Stresli değilim
-Uyku düzenim normal.

Yemissin de kan sekerini ziplatacak sonra ani bir dususle seni ac hissettirecek glisemik indeksi ne kadar yuksek sey varsa onu yemissin.

Makarna --> seker,cilek(meyve)--> seker keza lahmacun gibi gluten bulunan hamurisi olan seyler vs. hepsi yine seker. Bunlarin hepsi seni kisa bir sure tok tutup sonra birden cok ac hissetirecektir.

Glisemik indeksi dusuk besin degeri yuksek seyler yemeni ve duzenli yemeni oneririm.
  • AlsterWasser  (16.04.18 23:40:29 ~ 23:43:34)
öncelikle doktora görünüp kan değerlerine baktırmalısın.

ve ayrıca şu entryime bakmalısın. eksisozluk.com

ben de senin gibiydim :)
  • false pretension  (17.04.18 00:12:25)
Cevaplar için teşekkür ederim. Aslında yediğim şeyler normalde yediğim şeylerden farklı değil. O kadar çileği falan da acaba şekerim mi düşmüştür diye yemiştim. 1 saat kadar önce 5-6 tane enginar ve yarım mor lahana yedim yine acıktım.

Düşük glisemik indexli yemek önerisi olarak yine meyve ve makarna öneriyor google? Ben yarın et ya da kuru fasulye tarzı bişey yiyim bir de öyle deneyim. Yemek önerileriniz varsa açığım.

Bikaç gün sonra daha düzelmezse bir tahlil yaptırırım.
  • mirafiori  (17.04.18 00:20:04)
yediğin şeyler pek besleyici şeyler değil. "çöp gıda" diyebiliriz. alster'in de dediği gibi kan şekerini yükselten şeyler. düzenli bir yeme programı yapabilirsin. protein ağırlıklı, yeteri kadar karbonhidrat ve sebze ile beslenmelisin. vücut geliştirme yapanların yedikleri şeyleri ye mesela. tavuk, yumurta, peynir, bulgur pilavı... düzenli ve dengeli beslenirsen acıkmazsın. o gıdalarla acıkman normal.

  • nick bulamadim  (17.04.18 00:29:26)
süd iç bastırır

  • yuto  (17.04.18 03:31:19)