gurbette yaşayanlar

türkiye'de en çok neyi özlüyorsunuz, veya imkanınız olsa neyi getirirdiniz.

Turkiye'de olup disarida olmayan pek bir sey yok. Aklima raki, sucuk, simit geliyor ama bunlari kolayca, Turkiye'dekinden de ucuz fiyata buluyorum zaten.

  • crown  (15.04.18 18:43:14)
demokrasi ve insan hakları

  • kahramanikarus  (15.04.18 18:43:28)
kaliteli döner

  • burya  (15.04.18 18:55:11)
ziyaretçim geliyor ve türkiyeden sipariş listesi hazırlıyorum. Aklımda sucuk ve kitap vardı şimdilik.

  • facebook  (15.04.18 19:00:48)
baklava ve lokum olabilir

  • jedilance  (15.04.18 19:35:53)
ucuz isgucunu, degersiz insan hayatini, bocek gibi yasayan (hayatta kalan diyelim) insanlari ozluyorum. neden?

sabah saat 04:00'de tek tiklamayla ayagima kadar istedigim her siparis gelmiyor. her siparisi birak, mesai saatleri icerisinde eve su da gelmiyor cunku oyle bir hizmet yok, marketten su tasiyoruz. pizza ya da kebab soyleyince eve servis icin +1 euro aliyorlar.

ucuz isgucu onemli. insan hayati degerli olunca ayda 300~ euro verip de sabah aksam kosturtamiyorsun saga sola. oyle olunca da eve servis olmuyor :(
  • no christ requires  (15.04.18 22:56:13)
@no christ requires +1. komik, üzücü ama +1.

misal bugün akşam yiyecek bir şey yok. naptık? çilek kalmış onu yedik. pazar günü açık bir yer yok.
türkiye'de? gecenin 4'ünde lahmacun söyleyebildiğin yer. hem de 20dkda kapıda.

bunun dışında şöyle akşam 11'de evden çıkıp, gece 2'ye kadar nargile bira vs. yapmak. bu da misal zor. geçen barda 1.15 gibi slow müzige başladılar, 1.30-1.45 gibi ışıkları açıp insanları siktir ettiler. çünkü 2'ye kadar açık kalabiliyorlar.

tuzlu unlu mamül. burada her türlü unlu zımbırtı şekerli. ya da ekmeğin üstüne peynir vs koyuyorlar al sana tuzlu diye.

çay. bu kolay da çaydanlık almadığımdan çay da almadım. haliyle 6 ay oldu, bir kere dönercide dandik çay içtim o kadar.

bankacılık sistemi. banka hesabı açmak için 1 hafta sonrasına randevu aldım onlarca belge ile. çipli banka kartı için gene randevu alıp başvurmam lazım. peki banka telefon numarasınu değiştirmek istediniz? evinize şifre yolluyorlar, o gelene kadar kalıyor. bankaya para yatırmak orta çağ zaten. kese kağıdı gibi bir şeyin içine parayı koyup, banka kartınızdan "ben bu kadar para yatıracağım" aldı fişi alıp içine koyup kapatıp, üstüne banka bilgileriniz, kaç para koydunuz vs yazıp atm içine koyuyorsunuz. 2 güne falan para hesapta. peki ya çek? geçen çek koydum 1 ayda falan geldi hesabıma.

müşteri hizmetleri. burada 24 saat hizmet yok. normal mesai saatinden sonra internet mi çöktü? yarın. kartınızda sıkıntı mı var? yarın.

bana göre el emeği gerektirmeyen her türlü paket ürün zaten türk marketlerde var. onları söylemeye gerek yok.
  • logisticsmanager  (16.04.18 04:00:05)