[]

İngilizcesi sağlam Netflix dizisi?

Friends olmadığı için Netflix de onun kadar duru ve yavaş İngilizce'ye sahip bir dizi arıyorum ingilizce altyazı izleyip listening ve telaffuza katkı sağlaması için. Mümkünse +20 dakikalık olanları tercih ederim bölüm başı, tavsiyenizi bekliyorum
 
The IT Crowd var İngiliz aksanı da olur derseniz.
Nostalji sevene Full House, Star Trek The Original Series var.
Biraz da bilimli izlerseniz Cosmos tane tane anlatır.
  • kobuzchu kiz  (11.04.18 18:09:46) 
Brooklyn nine nine
The series of unfortunate events

Bu ikisinin ingilizcesi baya anlasilir, eglenceliler de
  • ruhi mucerret  (11.04.18 18:16:19) 
Yalnız ingilizce altyazılı da olsa bu hiçbir işe yaramıyor. Altyazısız izleyin.


  • yavru tosun  (11.04.18 18:19:35) 
The Crown'un dili ağırdır önerilmiş ama ben zor anlıyorum bazen google translate'den kelimeye bakıyorum falan. British royal family ingilizcesini cahil bir cumhuriyetçi bile zor anlar.


  • bos gezenin bos ustasi  (11.04.18 18:19:39) 
ingiliz aksanli dizi izleyerek ingilizce ogrenmeye kasmak hele crown falan cok anlamsiz. amerikan dizisi izle. how i met your mother seinfeld falan


  • hot potato  (11.04.18 18:35:08) 
Bana da İngiliz aksanı zor geliyor ama bazı insanlara ise Amerikan aksanı zor geliyor. Eşim bana şaşırıyor mesela, nasıl İngiliz aksanı zor geliyor sana diyor, o Amerikan aksanını zor bulanlardan. Boğaziçi mezunu kendisi, onunla alakası olabilir mi bilmiyorum.

Tavsiyem, kısa bir dizi olmasa da gotham ve 2 broker girl ( bu kısa fakat sarmayabilir, çerezlik güzel bir dizi ama )
  • Fusha  (11.04.18 20:24:39) 
Bu arada BBC bin podcast uygulaması var. Bir yandan okuma yapabilirsiniz dinlerken. Onlar da işe yarar.


  • Fusha  (11.04.18 20:36:38) 
Babacım mesele aksan değil 50 sene öncesinin saray dili ile günümüz sokak dili bir olur mu? Shall not lar norlar awfully sorryler falan havada uçuşuyor dizide. Hele bir kilise sahnesinde bir dua okuyorlar thou lar thy lar kafayı yersin.

Birisi Seinfeld demiş çok doğru bak. Günümüzde geçen daha orta tabakanın konuştuğu ingilizce diziler uygundur öğrenmek için. Gidip de The Wire izleyip baltimore zenci ingilizcesi de kasma olmaz mesela.

The Simpsons, Family Guy, American Dad gibi adult cartoonlar da iyidir.
  • bos gezenin bos ustasi  (11.04.18 21:33:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.