Sıkıntılı komşu ve saçma sapan araba park muabbeti.

adamın 2 arabası var, evinin önüne park etmeyip gelip bizim apartmanımızın önündeki ağacın altına park etmesi beni fena sinir ediyor. aynı sitede oturduğum bu komşu nerede gölge yer var işi gücü yokmuş gibi gidip orayı bulup park ediyor.

Bunu yaklaşık 1 senedir yapıyor, bir aracını ağaç altından çekip hemen diğerini o gölgeye koyuyor. 40lı yaşlarda travmatik biri.

Site yöneticisine gittim, durumu anlattım. o kişinin babasını gözünün önünde vurduklarını sıkıntılı ve travmatik olduğunu belirtti.

Ben de cezaevinde çalışıyorum bu salak herif gibi binlercesiyle akşama kadar uğraşıyorum, ancak evime gelince o arabanın orada ağaç altında durduğunu görünce deliriyorum.

dövsem mi diyorum? vazgeçiyorum. her türlü yıldırma politikasını uygulamak istiyorum. daha sonra diğer yarım boş ver akşama kadar böle dangalaklarla zaten uğraşıyorsun kafana takma diyor, ancak takıyorum. napam dövem mi?

senin park etmene engel değilse bırak etsin. uğraşmaya değmez bence. görmezden gel ya da öyle kabul et adamı.

  • henry gale  (10.04.18 18:03:04)
Ne hakkınız var ki?
Park yasak mı oraya sadece evinizin onu diye mi istemiyorsunuz

  • kisa  (10.04.18 18:03:58)
burada sinir olacak ne var ki ? adam hatalı park etmediği sürecr istediği yere park eder. apartman önleri yönetimce bölüştüürlmediyse siizn aparrman önüne de park eder. size mi soracak nereye park edeceğini ? adam yüzde yüz haklı dostum

  • oscar  (10.04.18 18:05:01)
Bu arada yönetim park yerini bölüstürüremeye bilir. Yönetim planında park yeri ile ilgili bir karar varsa yanılmıyorsam onu yoksayamaz

  • kisa  (10.04.18 18:06:23)
abi sen daha travmatik gibisin kimin arabasini golgeye aldigindan sana ne?

Turkiye ilginc bir yer hakkaten. Yani bana hak olarak verilmis yere arabami her gun parkettigim icin camindan bakip bakip bana bilenen "ba ba ba babasinin yeri sanki, gidip dovsem mi lan" diye dusunen birinin olma ihtimalini farketmek degisik duygulara surukluyor insani.
  • robokot  (10.04.18 18:06:48 ~ 18:20:40)
site içinde her yer serbest ancak bu adam sürekli aynı yeri babasının gibi kullanması rahatsız edici. tabi ki park yeri benim değil ancak sitede sadece bu kişi yapınca göze batıyor.

  • mikahakkinen  (10.04.18 18:08:15)
O zaman kendinize hakim olun. Adamı dövmek yerine nasıl daha sağlıklı düşünebilirim diye çözüm arayın. Buna normalde sinir olunmamalı çünkü.
Daha doğrusu sinir olursunuz da adamı dövmekten bahsedecek kadar sinir olmak fazla.

  • kisa  (10.04.18 18:11:37)
Adam sorunlu sen daha sorunlusun.

  • sen git ben geliyorum  (10.04.18 18:13:44)
park yerleri serbestte size batmasi cok tuhaf gercekten, istedigi yere parkeder; sizi baska strese sokan nedenler var sanirim, o yuzden batiyor adamin parki

  • kamyonsans  (10.04.18 18:15:00)
emekli albay mısınız?

  • tosunpasa  (10.04.18 18:20:12)
ikinizi üst üste koyup dövmeli o park yerinde hem de.

sana ne ki nereye park ederse etsin eğer ortada ayrılmış park yeri yok ise.
  • hosein  (10.04.18 18:21:57)
senin evinin salonuna park etsin bence.

  • jamswety  (10.04.18 18:54:52)
bence gayet normal bir hareket yapmakta kendisi. park etmenin serbest olduğu her yere park edebilir aracını.

  • lesemajeste  (10.04.18 19:07:07)
Dovebilecegini nereden biliyorsun? Takir takir saydirirsa gorursun gununu.

  • dougsampson  (10.04.18 19:45:36)
erken geldiğin birgün aracını bahsettiğin yere park edip adama karşı psikolojik savaş başlatabilirsin.

  • caletti  (10.04.18 21:09:38)
ben de olsam sırf size gıcıklık olsun diye bahsettiğiniz yerlere park ederim, nasıl bir hak görüyorsanız gölge yerler üzerinde.

  • gezegen olan pluton  (10.04.18 21:27:39 ~ 21:27:55)
hadi adam işsiz güçsüz canı sıkılıyor uğraşıyor, da sanane afedersin. yer sana ait değilse, tapulu malın değilse ne karışıyorsun. bir de döveyim mi diye soruyor, adamla uğraşana kadar bir dön kendine bak. şu 3 günlük dünyada neden böyle saçma işlerle uğraşıyorum ne derdim var benim? diye bir sor kendine.

  • zikardo  (10.04.18 21:31:12)
mika, cok merak ettim ya hadi adami dovmeye karar verdin diyelim indin asagiya, ne diyeceksin adama? arabani niye site icinde hakkin olan yere parkedip duruyorsun lan falan mi diyeceksin? nedir?

veya site yoneticisine gidip ne diye sikayet ettin? Bu adam site sakini arabasini siteye parkedip duruyor golgeye koyuyor falan mi dedin?
  • robokot  (10.04.18 23:22:55 ~ 23:23:49)
@mikahakkinen

elalemin seninle en ufak bir alakası olmayan araba park etmesine takmış birinin gelip bizi pozitif bulmaması da süpermiş ha. senden pozitiflik aktığı için ters etki yapmıştır bizde adsdfghjklş.
  • sen git ben geliyorum  (11.04.18 02:56:48)
tam olarak neye kızdığınızı anlamadım. bazı insanların takıntılı olması ve bundan hoşlanmamanız mı sorun? birisi size "o adam sıkıntılı" dedi ve siz "bundan bana ne?" diye mi düşünüyorsunuz, mesela? bunlar adamın değil, sizin sorunlarınız; buna dikkat etmenizi tavsiye ederim. adam takıntılı sadece... benim hayatımda da park yerine her gidişinde "bak işte, aptala bak, nasıl koymuş arabayı..." diyen biri vardı ve ben sadece çatacak yer aradığını düşünüyordum. esas sorun bir aptalın aptal arabasını aptalca park etmesi değildi, yani... belki böyle şeyler kendimize bile söyleyemediğimiz esas sorunlarımızın göstergeleridir. belki, adama size ne kadar bunalmış olduğunuzu görmeniz için bir fırsat yarattığı için müteşekkir olmalısınız...

  • e haliyle  (11.04.18 06:06:13)
@robokot anlaşılmayacak bir şey yok. adam akşama kadar tek ağacın altına araç koymak için yaşıyor. sürekli inip arabasını siliyor. olaya benim ağacın altını kendimin olarak görmem değil, adamın kendi yeri gibi görmesi. örneğin o ağaç altına başka biri koyunca hiç kafa takmıyorum. takıntılı insanlardan irrite olduğum için tüm sinirimi o adam yükledim.

@sen git ben geliyorum ne yapmam lazım? herkesle didişip ben haklıyım diye tartışmam mı lazım?
  • mikahakkinen  (11.04.18 10:49:13)
Cevap. ağacın altına bulgur, kuş yemi vs dökün. yaz aylarında kuşlar ağacı yuva beller. takıntılı amca kuş boku sevmediğinden arabasını başka yere park eder.

size hak veren ilk kişi olayım.

güzel bir yeri sürekli kullanması kanunsuz olmayabilir ancak rahatsız edici ve sosyal yaşama aykırıdır. bunu anlayabilmeniz için şöyle düşünün. 2 arabası olan komşunuz evinizin önüne sürekli park ediyor. park yeri bulmanız zorlaşıyor. 3 arabası olan... 4, 7, 14... bir manyak kiralama firması 1000 arabasını sizin bulunduğunuz ve çevrenizdeki tüm mahalleleri kendi arabasıyla dolduruyor. semtinizde park yeri bulamıyorsunuz. yasak mı? değil. rahatsız edici mi evet.
  • s man chen  (11.04.18 11:46:45)
@mikahakkinen

Dediğini yaparsan daha da negatif gözükürsün. Eldeki veriler:

1. Sitede adamın teki arabasını sürekli ağaç altına park ediyor.
2. Bunu yapmaması için hiçbir engel yok.
3. Bu seni rahatsız ediyor.
4. Adamı dövmek istiyorsun.

Adam belli ki takıntılı; ama sen kesinlikle asıl sıkıntılı olansın burada. Çok net bir şekilde şu soruya cevap vermeni istiyorum: "Sana ne?" Cidden, niye seni geriyor? Niye sana hiçbir zararı olmayan bir davranış senin için adamı dövme noktasına götürecek kadar sorun oluşturuyor?

edit: bir de böyle durumlarda adamın tipine bakıp dövebileceğini sakın düşünme. bana dışarıdan bakan herkes "ne tatlı, ne sakin adam," der. Neredeyse beş yıla yakın kickboks yapmışlığım var. En son bu şekilde tipime bakıp beni alacağını düşünen adam beş dakika boyunca yanındakiler tarafından ayıltılmakla uğraşıldı. Mahkemelik olacaktım yabancı diyarlarda. Sana da önerim sakın bir insanın tipine bakıp gidip dövmeyi falan düşünme. Hiçbir şey olmasa, silahı çıkarıp çat diye dizine sıksa ömür boyu seke seke dolaşırsın. Aman diyeyim.
  • sen git ben geliyorum  (11.04.18 20:33:11 ~ 20:36:49)
ona lazer yazıcı hediye edin.

  • binder dandet  (11.04.18 20:40:06)