Yatırım tavsiyesi

700.000 tl en garanti, risksiz yolla, en kısa zamanda 1 milyon nasıl yapılır? Risksiz olması önemli, yani riskli 1 yıl yerine risksiz 2 yıl daha mantıklı.

Ilgilenilmeyeceği için iş kurulmayacak, arsadan gelen para zaten, dolayısıyla arsa alınmayacak, belirtilen meblağa ulaşana kadar paraya dokunulmayacak. Emlak balonu diyorlar, ona da emin olamıyorum. Tavsiyleriniz nedir?

Yazdigin sartlar altinda ben de ev alip kiraya vermek diyorum. Evin konumu, durumu, kira getirisi, fiyatinin son yillarda ne kadar yukseldigi (balondan kacinmak icin) vs iyice arastirilmali.

  • perkele  (10.04.18 16:21:49)
emlak balon. ancak işlek bir yerde işyeri almak riskli olsada daha çok gelir getirir. çok zor bir soru bence o kadar paranın olması bile stres sebebi.

  • mikahakkinen  (10.04.18 16:32:04)
tl'nin euro karşısında değer kaybı yıllık 20%'nin üstünde, 2 yıl euroda beklersen ve % 1,5 faiz ile beraber 24 ayda kısa sürede 1 milyon tl'n olur. Bu hızla giderse 1,5 yılda hatta daha kısa sürede bile olabilir.

  • christopher nolan  (10.04.18 16:39:57 ~ 16:40:12)
Şu an müteahhitler çok zorda, sıkı pazarlıkla o paraya 3 adet küçük daire alınabilir. Tanesi ortalama 850-900 TL kira getirisi olan bölgelerden, hem ayda 2600-2700 gibi kira gelirin olur hem de 2 sene içinde dairenin tane fiyatı 350 bini rahat geçer.

  • John Bloor  (10.04.18 16:51:37)
öncelikle risksiz yatırım diye bir şey yoktur. en risksiz (bankanın batmadığı varsayımında) tl ve usd mevduat ve ayrıca altın alıp kendinizce bir sepet oluşturabilirsiniz. sepet yapmazsanız ve 2 senede olsun diyorsanız zaten %15 faizden 2 yıllık tl mevduata koysanız 1 milyon tl olur o para.

  • tosunpasa  (10.04.18 17:49:54 ~ 17:50:47)
risksiz yatirim mi olur?

bence bu para ile, birkac abd'de islem goren birkac teknoloji sirketinden hisse senedi alinir.
  • tomcruise  (10.04.18 19:20:29)
%14'ten devlet tahvili alırsan 3 yıla 1 milyon olur. en risksizi bu. döviz hep son 1 aydaki gibi yükselecek diye kural yok. belki daha da yükselir ama bunu gelecekteki olaylar belirler. garanti para ve sıfır zarar riski sadece faizde olur.

  • 507  (10.04.18 19:54:24)