spotify'i nasil kullaniyorsunuz?

1. sadece kendi playlistlerimi dinliyorum.
2. haftalik listeleri dibliyorum.
3. mood'lara gore takiliyorum.
4. radyolarla ilgileniyorum..

gibi nasil dinliyorsunuz ben hala alisamadim su merete.

biraz 1 biraz 3

  • altin yumurtlayan lavuk  (09.04.18 14:44:47)
1+ daily mix + podcast

En cok Kendi playlistlerimi dinliyorum ve podcastleri takip ediyorum.

radyo ve haftalık listeleri nerdeyse hiç kullanmadım.

bazen bana özel mixlere bakıyorum arada sırada.
  • AlsterWasser  (09.04.18 14:44:53 ~ 14:46:26)
Kendi playlistlerim, haftalık keşiften keşfedip kendi playlistime eklediklerim ve baska insanların playlistleri şeklinde takılıyorum.

  • solenkol  (09.04.18 14:45:45)
+ başka insanların playlistleri
+ podcastler
  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (09.04.18 14:46:41 ~ 14:47:03)
ben albüm dinlemek için kullanıyorum sadece. merak ettiğim albümleri ilk oradan dinliyorum, kolay erişilebilir olduğu için. sonra beğenirsem rutracker vs.den indiriyorum. indirilebilir ortamlarda bulamazsam ama yine spotify'dan dinlemeye devam ediyorum.

  • misterturist  (09.04.18 14:47:37)
1) Kendi playlistlerim var, kategorilere ayirdim onlari dinliyorum.
2) Haftalik kesifimi dinliyorum.
3) Spotify’in piano ve jazz listelerini dinliyorum bir de.

Baskasinin playlistini dinledigim hic olmadi galiba.
  • yuzır  (09.04.18 14:51:38)
1 ve 4 daha çok.

Üzerine takip ettiğim birkaç playlist var. Mesela Suits'ün playlistlerini dinliyorum sık sık.
  • noluyo yaa  (09.04.18 14:58:36)
Büyük oranda sadece kendi listelerimi dinliyorum ama haftalık listemi de dinlerim, güzel şarkıları uygun listeme eklerim.
Mood hiç dinlemedim. Çok nadir sanatçı radyolarını çaldığım oluyor.

  • battal gemalmaz  (09.04.18 14:59:58)
genelde 2

bazen kısır döngüde kalıyorum kendi müzik listemi dinlemekten. haftalık keşif, cuma günü çıkan bi liste daha var yeni müzikler diye bi de yeni müzik radarı genelde bu üçünü dinliyorum. bazen bi şarkı çok hoşuma gidiyo, moduma falan uyuyor, o şarkının radyosunu dinliyorum ona benzer müzikler açtığını iddia ediyor ama pek bişi çıkmıyor oradan. bi iki şarkı beğenirsem onları atıyorum yıldızlılara. genelde gözatta önerdiği listelerden gidiyorum.
  • olutaklidi  (09.04.18 15:03:15 ~ 15:04:00)
1 ve 2 daha çok.
Onun dışında şarkılar kısmında bütün şarkılarım bir arada bulunduğu için shuffle açıp dinliyorum genelde.

Benzer tatlar arıyorsam da şarkı radyolarını açıyorum ama en nadiri budur.
  • bass solo take one  (09.04.18 15:06:58)
Sadece kendi listemi dinliyorum. Begendigim parca olursa listeme ekliyorum.

  • stavro  (09.04.18 15:07:38)
kendi listelerimi nadiren.

haftalık keşif ve your release radar mı neyse es geçmiyorum. misal pazartesileri sabahtan ilk dinlediğim şey haftalık keşif.

genre ya da mood'lardan kendime göre bir şey bulamıyorum. illaki kendim arama yapıp ona göre bi çalma listesi seçmem gerekiyor. zaten spotify'ın hazırladığı listelerin hepsinde hemen hemen aynı şarkılar dönüyor.

bi sanatçı seçip onun radyosunu dinliyorum.

arada kendi playlistlerimin benzerini oluştur diyip onu dinliyorum.

tutup da bi albümün ya da sanatçının tüm şarkılarını dinlemem.

hedefim olabildiğince random ve olabildiğince farklı şarkılar dinlemek.
  • washe  (09.04.18 15:13:35)
Çoğunlukla 1
Nadiren 3

  • peggy  (09.04.18 15:16:08)
pazartesi haftalık keşif, cuma son çıkanlar (bunun için sevdiğin artistleri follow etmelisin), onun dışında kendi listelerim, başkalarının listeleri, sanatçı/parça radyoları, sevdiğim listelerden sıkılınca onların radyoları. nadiren podcast dinlediğim de oluyor. daily mix'e başlarda sarmıştım, çok tekrar düşünce artık dinleyesim gelmiyor. özetle, iliğine kadar sömürüyorum.

hiç kullanmadıklarım mood'lar ve chart'lar (top 50 vs.) sanırım.
  • sir gawain  (09.04.18 15:22:35 ~ 15:35:53)
kendi playlistlerimi dinliyorum, haftalık keşif'e bakıyorum. daily mix'e giriyorum arada

  • nice tnetennba  (09.04.18 15:24:33)
1-2-3 okey. radyolar dediğiniz podcast yayınları ise sadece nba radyolarını dinliyorum. onu da son 1 aydır yapmayı bıraktım. ama radyo dediğiniz sağ tıklayıp şarkı radyosunu aç dediğimiz şeyse onu sık sık yapıyorum. beğendiğim bir şarkıya benzer şarkıları çok keşfettim.

  • golgi aygıtı  (09.04.18 16:23:36)
1-2-3, song radiolae, playlist radiolar. Discover weekly, adkadaslarimin playlistleri ve baskalarinin belli temalarda yaptiklari playlistler.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (09.04.18 23:02:26)