Alafranga wc dayatması

Bundan muzdarip olan var mi?

Heryerde ama her yerde artik wc'ler alafranga. Biz kicini baskasinin kicinjn degdigi yere degdirmek istemeyenleri neden dusunmuyorlar? Nereden cikti bu alafranga meraki?

Daha kötüsünü söyleyeyim, baskasının çükünü, g*tünü elleyip, ellerini yıkamadan tuttuğu bardaklardan, çatallardan yiyip içiyorsunuz.

  • rahip janick  (09.04.18 12:55:33)
bir de şöyle düşün;

alaturka kullananlar alafrangayı da rahatlıkla kullanabilirler ama alafranga kullanan için alaturka aynı durumda değil.

mantıklı geldi mi?
  • re noreno  (09.04.18 12:58:51)
@re noreno, o zaman 4 wc varsa en azından biri alaturka olsun bence.

  • deveyi diken adamin ta kendisi  (09.04.18 13:08:02)
Alaturka tuvaler korkunc bir sey degil mi ya? Bence hic olmasin zaten.

  • balpolen  (09.04.18 13:52:21)
Alaturkalar daha saglikli aslinda ama rahat degil. Ayaklarim uyusuyor. Hem alafrangada kagit seriyorsun kic temasi da olmuyor.

  • stavro  (09.04.18 14:16:07)
iki tuvalet tipininde artıları eksileri var.

ama hijyen meselesinde alaturca'yı ezdiremeyiz.
sağlıklı olmasının yanı sıra hijyende de önde.(malum bölgenin hijyeni)

sadece insanların bacakları ağrıyor diye istemiyorlar.
keyifle squat yapıyorlar ama.
  • güneyli çocuk  (09.04.18 14:18:09 ~ 14:48:57)
alafrangadan nefret ediyorum, dışarıda alafrangaya girmemeye hatta mümkünse hiç girmemeye çalışıyorum. alafranganın temizliği de zor geliyor bana. haftada 1 gün full çamaşır suyu ile doldurup kimseye kullandırmıyorum. azcık da olsa dahi sararmamalı. klozet temizliği çok mühim ama insanlar alafrangayı bile kullanamıyor her tarafına bakıyorum mecbur kalınca, istemsiz bir hareket :/

  • damla sakızlı dondurma  (09.04.18 14:24:04)
alaturkada oyle dururken dusmemek buyuk basari, alaturka daha az hijyenik ayrica.

  • baldur2  (09.04.18 14:27:41)
alafranga tuvaletten nefret ediyorum. alaturka candır :D

  • sizofren06  (09.04.18 15:14:39)
Alaturkada yerler hep cis ya. Nefret ediyorum girmekten. Cocukken de ilk defa okulda girmistim, cok korkuyordum:) hala hic sevmem. Ama sanirim buyuk tuvalet acisindan o pozisyonda yapmak cok daha saglikli. Ama orada insanlarin hangi yollarla taharet yaptiklarini dusundukce girip de oraya buraya dokunmayi hic istemiyorum. O yuzden popopyu hafif yukarida tutarak alafrangaya girmek cok daha iyi bence.

  • red g  (09.04.18 17:11:43)
Alafranga kullanmadım/ölürüm de kullanmam, otellerde kendi alaturka tuvaletimi yaratıyorum.

  • owaki  (09.04.18 22:13:46)