turkcell tv ve formula 1

turkcell tv+ kullanıyorum. alırken en sevindiğim şeylerden biri, formula 1'i yayınlayan s sport'un olmasıydı.

dün baktım tv rehberinden, bahreyn gp'si saat 22:00 diyor, hatırlatma koydum, saati gelince açtım. canlı olarak moto gp gösteriyodu. saat 22:10'u geçti, bi de sövdüm ulan aynı saate konur mu f1'in startını kaçırdık diye. neyse moto gp bitti, f1 başladı, aa o da ne, yarış banttan. girdim baktım kaçtaymış, meğer türkiye saati ile 18:10'daymış. kanal geri sarma özelliği var ya, sardım baktım 18:00'de futbol maçı var.

lan banttan izlemeye mi o kadar heves ettik derken yine girdim baktım internetten, turkcell tv'de 5 numaralı kanaldaki lifeplus tv veriyormuş maçı. 5'e bastım, yok. lifeplus tv'yi bırak, 5 numaralı kanal yok, 4'ten 13'e geçiyor.

lan peki nasıl canlı izleyecez biz f1'i?

yani turkcell tv üzerinden nasıl izliycez? yoksa internetten izlemek ayrı bir yöntem, sorduğum o değil.

ne zaman olduğu için:

www.f1countdown.com

nasıl olduğu için:

özel mesaj
  • ron dennis  (09.04.18 01:40:37)
s sport kanalının yayınlandığı diğer 2 platform olan bein ve dsmart'ta EPL ile çakışan sıralama turları ve yarışlar farklı bir kanaldan yayınlanıyor. Ama lanet olası TV+'ta, sadece web tv ve mobil'de olan, TV'de olmayan life+ diye bir kanaldan yayınlanıyor. Geçen sene de böyleydi, bu sene de aynen devam ediyor bu rezillik. Bir yarış keyfimiz var, onun da içine sıçılıyor. 20 kere yazdım, müşteri destek'ten, twitter'dan ama her zaman kopyala-yapıştır bir cevap veriyorlar.

Antrenman turları, sıralama ve yarış saatlerini takip etmek için ben F1'in mobil uygulamasını kullanıyorum. En yakın etkinliğe ne kadar süre kaldığı araç takımında görünüyor. Tavsiye ederim.
  • battal gemalmaz  (09.04.18 09:22:24)
f1.com'da ortalarda next race bilgileri var. Aşağıda ok ile gösterdiğimn yerde 'convert to your local time' diye bir ibare oluyor. ona basarsan resimdeki gibi TSİ ile yarış zamanını görebiliyorsun. Mesela Çin GP 09:10'daymış.

prnt.sc

Bu hafta yarış 18:10'da başladı. Tam böyle maç saatleri yoğunluğuna denk geldiği için S Sport vermedi. Ben digiturk'ten başka bir kanaldan izledim. Avrupa GP'lerine gelindiğinde bu sorun da ortadan kalkar muhtemelen. Öğlen saatinde olacağı için maçlara denk gelmez diye düşünüyorum. Kaldı ki 2 ay sonra futbol sezonları bitecek. Yani en fazla 4 yarış daha futol sezonunda yayınlanır. Onun da hepsi bu haftaki gibi olmaz.

Böyle değişiklikler için twitter'dan serhan acar'ı takip edersen o bilgi geçiyor.

twitter.com
  • himmet dayi  (09.04.18 09:56:45 ~ 09:58:46)
f1 yayıncısı ssport. eğer o saatlerde premier lig olursa smartspora aktarıyor. ancak diğer platformlardada geçici bir kanala aktarıyorlar.

  • mikahakkinen  (09.04.18 10:02:25)