Madrid havaalanı civarı gezilecek yer var mi?

Madrid i daha önce kısa şekilde ziyaret ettim. Sol meydanını begenmistim.
Ancak bağlantılı uçağım 5 saat sonra. Çok uzaklaşmadan gidebileceğim başka gezilecek
yer var mi ne önerirsiniz?
Ya da yine sol meydanına gitmek istesem metro İle nasıl gidip dönerim?

Havaalanı civarında bir şey yok.
Metro ile Nuevos Ministerios tarafına gidebilirsin tek hat üzerinde.
Aktarma ile Sol'e de geçersin ama vaktin epeyce daralır.
  • cakabo  (07.04.18 16:18:36)
airport-center shuttle otobüsü ile git gel yapabilirsin, baya bi' yer görüyordu diye hatırlıyorum. metroyla kaybedeceğin zamanda otobüsle etrafı izleyerek merkeze gidip belki dönerken metro düşünebilirsin.

  • zebragibi  (07.04.18 21:41:37)
havalimanına sadece 8 numaralı metro hattı var zaten. t4 son durak, sonrasında t3 ve t2 terminallerinden yolcu altıktan sonra merkeze gidiyor.

sonrasında 2 farklı seçenekle gidebilirsin ama ben en hızlısını yazıyorum.
havalimanından bindiğin metronun son durağına kadar git (Nuevos Ministerios)
oradan 10 numaralı mavi hata aktarma yapıyorsun yönü son durak Puerta del Sur' biniyorsun
4 durak sonra Plaza de España'da iniyorsun

son kez aktarma yapıp 3 numaralı kırmızı hata geçip Villaverde Alto yönüne binen trene binip 2 durak sonra sol'e varmış oluyorsun.
  • ada meltemi  (07.04.18 22:18:22)
Ada Meltemi : sol yerine daha basit neresi olabilir?
Sorun yasarsak sıkıntı. 5 saat çok uzun degil maalesef

  • o kadar da degil aga  (07.04.18 23:38:40)
yakınlarda şurası iyi diyebileceğim bir yer yok malesef, havalimanının çok yakınında Centro Comercial Plenilunio diye shopping mall var, havalimanında boşboş beklemektense orada daha rahat zaman geçirebilirsiniz.

futbolla ilgiliyseniz de yine barajas'ın dibinde real madrid'in kamp binası ve tesisleri var. antreman saatine denk gelirseni ronaldo, benzema falan arabaları durdurup hatıra fotoğrafı çektirebilirsiniz :)
  • ada meltemi  (07.04.18 23:55:02 ~ 08.04.18 00:01:28)