spotify'ı bu derece özel kılan ne?

ben youtube'dan indirip kendi playerimle beleş dinliyorum. spotify'a neden para vereyim diye düşündüm ama çok övülüyor. neden?

Youtube’tan indirmiyon. 320 kbps dinliyon. Keşfet modu süper. Kendi playlistleri var. Haftalık keşif çok iyi. Birde legal müzil dinliyon işte 3 kuruşa. Çingenelik etme git al :(

  • Tears of Devil  (06.04.18 14:47:59)
aslında o kadar da bir numarası yok, sadece "hype"

spotify ve diğer stream servisleri üzerine güzel bir yazı bence
manifold.press

edit: ben hype derken youtube'dan indirmek spotify dan aslında daha iyidir anlamında demek istemedim, spotify kullananların savunduğu sanatçıya giden telifin miktarı diğer stream servislerinde daha yüksek olmasına rağmen spotify'ın tercih edilmesine hype demek istedim, çünkü arkadaşın da onun arkadaşı da spotify kullanıyor bu da daha iyi olana değil de daha yaygın olana bir yönelim sağlıyor
  • freebird5406_2  (06.04.18 14:50:31 ~ 15:28:39)
+her albüm artık youtubeda yok, şarkının sahibi yüklerse ulaşabilirsin şarkıya
+spotify ve youtubedan gelen ses kalitesini karşılaştırdığında spotify döver.
+spotifydaki listeleri seviyorum
+kendi listelerimi paylaşmayı seviyorum
+spotify önerilerini seviyorum

bence yeter bu kadar
  • kablelvuku  (06.04.18 14:52:39)
İlk olarak iki farklı şeyi kıyaslamamak lazım. Youtube'a yüklenen müzikler legalken bunları indirmek legal değil. Yani youtube bunu indirip arşivlemek için kurulan bir servis değil. O yüzden bu ikisini bu anlamda karşılaştırmak doğru olmuyor. Diğeri legal. Buna "hype" demek çok manasız oluyor bence o yüzden.

Dinlenilen türe göre bir sürü eser youtube'de bulunamayabiliyor. Bulunsa bile legal hali bulunmuyor, birileri bir şekilde yüklüyor. Onlar da sürekli olarak kaldırılıyor, falan. Bazen oradakiler bile legal olmuyor yani.

Tabii spotify'da ya da diğer servislerde olmayan şarkılar da olmuyor değil. Yine bazı türlerde buna rastlamak mümkün.
  • windowsguvenlikduvari  (06.04.18 14:59:11 ~ 15:12:35)
kendi adıma vaktim yok, o yüzden spotify yerine youtube indir vs uğraşamam. basıyorum 320 kbps geliyor. ayda 1 kahve parasına.

  • cedex  (06.04.18 15:00:02)
ya abi aylık 100 lira olsa da "supotifay'a para verme" meselesi tartışılsa.

aylık 10 lira. bi paket sigara alamazsın.

her şeyi geçtim, sadece "haftalık keşif" özelliği sayesinde onlarca muhteşem şarkıyı öğrendim.
  • oberon  (06.04.18 15:06:02)
özel değil, aynı hizmeti sunan uygulamalardan en popüleri sadece. evde harddiskte yüzlerce gb müzik var ama yıllardır açıp dinlemedim spotify kullanmaya başladıktan sonra.

  • lalu  (06.04.18 15:08:20)
her şeyden öte ara yüzüyle derli toplu geliyor bana. haftalık keşif, liste yapma, radyo gibi şeylerini geçtim. youtube çok karışık ve gözümü yoruyor.

  • nice tnetennba  (06.04.18 15:15:43)
O an aklina gelen parcalari bulup dinleyebiliyorsun albume hemen gecis yapabiliyorsun muzik turune gore arama yapip sevdigin bir sarki buldugunda albumu kisa surede check edebiliyorsun
Bana kalirsa arama ve kategorizasyon iyi. Playlist cok ama ben sevmiyorum.

  • dedim dedim de kime dedim  (06.04.18 15:24:05)
- az da olsa sanatçıya bir katkın oluyor
- haftalık keşif ile benzer muzisyenleri keşfediyorsun.
- arşiv çok iyi. nadir bulunan anadolu türlülerinden tut, rock gruplarının canlı albümlerine kadar çeşit çok fazla.
- seni tenzih ederim ama sadece power fm müziği dinleyen için çok cezbedici olmayabilir.
  • merhum  (06.04.18 15:25:00)
haklısın.

uğraşan insan için bence de gerek yok para ile hizmet satın almaya.
  • susadım çeşmeye varmaz olaydım  (06.04.18 16:11:08)
yolda giderken cep telefonundan aklına gelen şarkıyı dinliyorsun. sırf bu bile yeterli değil mi?

not: youtube'da ekranı kilitlediğin an ya da başka bir uygulamaya geçtiğin an şarkı duruyor. youtube arkaplanda çalışabilen bir uygulama değil. bu özelliği youtube red'e ekleyip paralı abonelik başlatacaklardı en son, şimdiki durum ne bilmiyorum.
  • sir gawain  (06.04.18 16:55:43 ~ 17:01:03)
çok kolay başka hiçbir özelliği yok. belki moda olduğu için bu kadar insan övüyor ama bu kadar insanın üye olmaya devam etmesi çok kolay olmasından kaynaklanıyor. yoksa bizde biliyoruz internetten indirmeyi. ama aşırı gereksiz bir zaman kaydı internetten indirmek. hatta indirmeyi geç playlist oluşturmak bile aşırı gereksiz birşey şuan. hatta o an aklıma birşey gelmiyorsa bile açarım sevdiğim birini sanatçı radyosunu başlat derim saatlerce o tarzda çalar hemde araya ne reklam girer ne de serdar ortaç felan kaynar. müthiş kolaylık

  • genc irisi  (06.04.18 17:40:20)