Spotify mı Deezer mı?

sb

dinlenen müzik türü ağırlıklı olarak death, black, doom metal
genel olarak da thrash metal, rock vs

Deezer'ı kullanmadım o nedenle versus için net bir şey diyemem ancak walkmanden, müzik setine, discmanden, ipoda, ipoddan winamp dönemine kadar müziği hemen hemen her platformda dinlemiş biri olarak Spotify İsveç'in dünyaya armağınıdır diyorum :)

  • thereisnospoon  (06.04.18 10:01:47)
Spotify kesinlikle

  • kablelvuku  (06.04.18 10:02:20)
tür bağlamında karşılaştırma yapmadım ama yaklaşık 4 yıllık Deezer kullanıcısıyım
Artık death ve black dinlemesem de ilk yıllar arşivimde baya vardı artık biraz stoner-psychedelic yöneldim ve yine arşiv sıkıntım yok. Nadiren de olsa youtube da takip ettiğim bir kaç kanalın yeni yayınladığı bir albümü Deezer da bulamadığım olabiliyor (pek bilinmeyen ve yeni gruplarda) ama bunların Spotify'da var olup olmadığını da bilmiyorum.

Ses kalitesi, fiyat politikası yönüyle de iyi, arayüze rahat alışıyorsun, Spotify'ı geçen senelerde deneme amaçlı bir hafta kullandım ama alışkanlıktan dolayı ve arayüzünü beğenmemekten ötürü Deezera devam dedim.

NOT1: İpod-ipad ve masaüstünde ayrı ayrı kullanıyorum, bildiğim kadarıyla 3 aleti bağlayabiliyorsun bu şekilde, ama bir alette açıkken diğerinde açarsan ilk alette çalışmayı durduruyor.

NOT2: Yanılıyor olabilirim ama Spotify bana biraz Facebook gibi ipini koparanın olduğu bir platform gibi geliyor. Ayrıca Deezer'da flow uygulaması baya iyi, dinlediğin tür yelpazesini iyi tespit edip önerilerde bulunabiliyor ayrıca müzik editörleri falan var listeleri var vs. Spotify'ın da elbet kendine göre artıları vardır, bence birer hafta kullan ona göre karar ver.

NOT3: ses kalitelerini de yarı profesyonel kulak içi ve kafaüstü kulaklıklarla metal ve elektronik müzik türevlerinde kişisel olarak test etmiştim ve fark hissedememiştim. Burada dikkat edeceğin hangisi arşiv olarak senin ihtiyacını daha iyi karşılıyor. Ses kalitesi konusunda dikkat edeceğin öncelik uygulamadan ziyade kulaklık olsun.
  • candanag  (06.04.18 11:19:23 ~ 11:34:38)