ayvalık - bu mevsimde ve kısıtlı zamanda ne yapalım?

selam. 2 günlüğüne ayvalık'a gidiyoruz. arabamız ve çok güzel bir bütçemiz de yok ne yazık ki :/ ayvalık'ta ne yapılır sorusu daha önce bin kere sorulmuş ama belki daha spefisik bir öneri gelir diye soruyorum. şunu yapın, şuraya gidin dediğiniz neler var?

ayvalıka 1 gün bile fazla. cundaya gidip rakı balık yapsan çok pahalı olur. denizi gören bir otel odası alıp takılınabilinir.

  • mikahakkinen  (05.04.18 23:05:59)
Ayvalık'ta yapacak 3 şey var: (Son ikisi zorlama oldu.)
1) Sevim Ve Necdet Kent Kitaplığı (Cunda): İnanılmaz manzarası var. Kafe kısmında fiyatlar uçuk değil. 33lük Bira 17 idi galiba. Fıstık da ikram. Çay, kahve, limonata ucuz.
2) Rahmi M. Koç Müzesi (Cunda): Girişi 5 tl idi galiba.
3) Şeytan Sofrası. Yukarıdaki cafe'ler de pahalı değil. Tost yersiniz 7-8 liraya.
4) Sarımsaklı Lunapark. Açık mıdır bilmiyorum. Kuzey ege yazlıkçılarının favori mekanıdır.
5) Sahilde - Çarşıda vs. yürüyüş

Cunda'ya ulaşmanın zor olacağını sanmıyorum. Kesinlikle gidin. Cunda'da söylediğim yerler merkezden yürüme mesafesi. Hem sokakların arasından geçmek keyifli oluyor. Sarımsaklı'ya otobüs vardır. Değişik bir yer görmek isterseniz denenebilir. Şeytan sofrasına da otostop denenebilir. Ama sarhoşa denk gelebilirsiniz. Onun dışında kaliteli, manzaralı güzel bir yer yok. Boş yere bir birinin aynısı 'lokantalara' para vermenize gerek yok. Bol bol yürüyüş yapın. Saatlik tekne turları oluyor. Belki öyle bir şey denk gelebilir.

Tekne turu ayarlanabilirse bi gün öyle bir gün de cunda. Akşamları da yürüyüş.
  • nickini vermek istemeyen uye  (05.04.18 23:46:58 ~ 23:47:12)