Saat Pili

Saatinizin pili ne kadar dayaniyor?

Ben hatirliyorum Türkiye'deyken 1.5, 2 senede bir pil degistirirdim. O zamanlar tanidik birisi yapardi.
Berlin'e geldigimden beri saat pili maximum 6 ay dayaniyor. Gittigim saatci (o da Türk)beni mi kazikliyor, kötü pil mi takiyor anlamadim.
Ayni saat eskidigi icin pili daha kisa süre dayaniyor olabilir mi?

Farkli bir saatimi götürüp pil taktirmistim, o da 3 ay sonra iflas etti.
Fis falan da yok tabi, adama sen kötü pil mi takiyorsun diye ispatlayamam da.

hemşehri hemşehriyi gurbette... :)

  • tabirimekruh  (04.04.18 12:22:06)
en son ne zaman pil taktigimi hatirlamiyorum.
en az iki sene olmustur ama.

  • tabudeviren  (04.04.18 12:24:24)
@tabirimekruh, bu dedigin cok dogru ya.
Gercekten Berlin'de isin ne zaman Türkler'e düsse kötü muameleye maruz kaliyorsun.
Mümkün oldugu kadar kacmak lazim.
  • chitosan  (04.04.18 12:55:14)
Sorunuza tam olarak cevap degil ama bir onerim var. Uhrenwerkstatt holger blumensath, brunnenstrasse'de. Benim berlin'deki guzel saatcim kendileri. Vaktiyle babamin bir saatini ince iscilikle kurtarmislardi. Tavsiye ediyorum.

  • lamira  (04.04.18 13:07:01)
6 ay dayanmasi imkansiz, en az 1.5-2 sene gider saat pilleri

  • kamyonsans  (04.04.18 13:10:58)
@kamyonsans, sonuncusu 3 ay dayandi :(

  • chitosan  (04.04.18 13:13:45)
Bu tarz Pillere dokunulduğunda ters takıldığında herhangi bir işlem yapıldığında boşalma ihtimali var bir hata yapıyor olabilirler.

  • protrek  (04.04.18 13:26:45)
her gün şarj ediyorum. 20 dk'da şarj oluyor.

asus zenwatch 3 :)
  • washe  (04.04.18 14:41:35)
Pili yok bitmiyor kehkehkeh.

  • i was made for you  (04.04.18 14:50:06)