iPhone Plus'lar günlük kullanımda rahat mı?

10 yıldır 4 inç telefon(lar) kullanıyorum.
Plus günlük kullanımda rahatsızlık verir mi?
(erkek)

7 kullanıyorum plus bana çok büyük geldi. bence pek kullanışlı değil.

  • fasko  (04.04.18 00:59:36)
4 inç telefondan sonra plus tepsi gibi kalır. note 2'den düz ayfona geçtim gerçekten o tarz geniş telefonlar kullanması çileymiş hele ellerin devasa değilse. en azından yeni çıkan telefonları geniş değil de uzun yapmaya başladılar bi nebze kullanım kolaylığı sağlasa da düz aypon ele tam oturuyor plus ise fazla büyük kalıyor özellikle tek el kullanımı için.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (04.04.18 01:02:35)
Eğer kamerası ve ekstra özellikleri sizi etkilemiyorsa, cevap: DEĞİL.

Günlük kullanımda sorun yaratıyor, cebe sığmıyor ve ağır.

Ha çok okuma yapıyorsanız, yanımda her daim bir Ipad'imsi olsun derseniz ayrı.
  • hana bi  (04.04.18 01:04:47 ~ 01:05:45)
Ben de ayni cekince ile Plus almistim ama bir sorun yasamadim hic. Simdi daha kucuk bir telefona alisamam sanirim.

  • crown  (04.04.18 01:04:57)
Oldukca rahat.ufak ekrandan ilk gectigimde cok buyuk gelmisti simdi ufak ekrana donmeyi istemem.

  • duptıs  (04.04.18 01:10:09)
tek elle kullanim icin sorun olabilir

  • qazwsx  (04.04.18 01:14:13)
Kullanım alışkanlığınızla ilgili bir durum. Sürekli elinde değil de çantada taşıyan biriyseniz büyük ekran sorun çıkarmaz. Ben sürekli hareket halindeyken kullandığım için telefonu özellikle plus'tan uzak durdum ama bu durumda olmasaydım kesinlikle plus alırdım, kamera açısından ama dediğim gibi kullanım alışkanlıklarınıza göre karar vermeniz en doğrusu.

  • nickfury  (04.04.18 01:58:30)
Hep küçük cihaz kullandım, sonra nexus 6p ile havyan boyutuna geçtim büyük bir heves ile. Başlarda çok keyifli geliyordu, inkar edemem ama bir süre sonra "nereme sokucam bunu" demeye başlıyorsunuz. Tek elle kullanmak zaten yeterince zor, bir de üstüne cebe girmiyor, girse de eğilemiyorsunuz. Arabada sağa sola koymak dert oluyor. Bence dezavantajı, avantajından fazladır. 1.5 sene kadar kullandıktan sonra iPhone 8'e geçtim. Şu an rahatım.

  • orient blue  (04.04.18 02:08:05)
Valla benim ilk smartphone note 3'tü, iphone 8 çıkınca plus'a geçtim geçen sene. Daha küçük telefon kullanmak şu an komik geliyor, oyuncak gibi.

Baya rahatlar kısaca.
  • noluyo yaa  (04.04.18 02:45:15)
3gs'den itibaren 7'ye kadar tüm iPhone ları kullandım. 6+ ı ilk çıktığında hevesle denedim fakat bana göre değil, kullanamadım. Ellerim de büyüktür halbuki.
Plus modeller ideal telefon boyutundan daha büyük. Şimdi 7 kullanıyorum, ebat gayet yeterli, yenileyecek olsam 8 alırdım.

  • battal gemalmaz  (04.04.18 04:26:16)
crown +1

ben gayet memnunum küçüklere artık alışamam
  • cedex  (04.04.18 09:33:14)
4s, 6s ve sonrasında 7 plus kullandım. kotun cebinde kullandım. 7 plus cebimdeyken ayakkabımı bile bağlayabiliyordum sorunsuz şekilde. nazlıysan, alışmak istemiyorsan alışamazsın. alışmak istersen yarım saatte alışırsın. ellerim kepçe sayılmaz hatta küçük, ona rağmen tek elle bile kullanabiliyordum.

x'e ilk geçtiğimde x biraz dar geldi garipsedim ama ona da alıştım.

sonuç olarak dediğim gibi. tamamen sana bağlı. nazlanmaya kusur aramaya uğraşırsan alışamazsın
  • washe  (04.04.18 11:39:56)
Z5compacttan 8plus a gectim. Yani 2katına cıktı resmen boyut olarak telefon. Ben hiç sıkıntı yaşamadım tek elle kullanmak çok çok kolay değil bazen zorlanıyorsun yazarken ama nadir tek elle yazıyorum ellerim dolu vs ise , onun dışında herşeyinden memnunum.

  • solenkol  (04.04.18 13:13:39)