Ameliyat & istifa tarihi belirlemece

1 -Esim estetik amacli burun ameliyati olacak
2- Birinci senesi dolduktan sonra istifa etmeyi dusunuyor

Bu bilgiler isiginda, 1. senesinin dolmasina 3 hafta varken ameliyat olsa, 3 hafta rapor alsa, sonrasinda da direkt istifa etse problem olur mu?

Bu tarz ameliyat & istifa durumlarinda nasil ilerlemek lazim? 3 hafta raporlu yattiktan sonra istifa edince problem yasar miyiz maas almada falan?

maaş almada problem yaşamazsınız ama sistemi kötüye kullanıyor gibi görünebileceğiniz için benzer sektördeki diğer firmalara bu yaptığınızın haberi kesin gider, hele ki çalıştığı firma köklü bir firma ise.

benzerini ben de yapmayı düşünmüştüm ama istifa ettikten sonra rapor alınırsa ihbar süresine eklendiği için vazgeçmiştim.
  • varos cloudstrider  (03.04.18 15:44:16)
Istifa ettikten sonra rapor almak sacma degil mi ama? Zaten istifa etmissin, o saatten sonra kurumun umrunda olmaz sanki.

  • elon  (03.04.18 15:55:10)
Umurunda olup olmamasından ziyade sizi ihbar süresi içinde aldığınız rapor kadar çalıştırma hususunda yasal hakkı var. Çoğu firma uğraşmaz ama ellerinde bu imkan var ve kötü karşılanır bütün ihbar süresini önceden söylemeden rapora yedirmek çünkü sizin genelde yerinize gelecek elemanı eğitmeniz bekleniyor.

  • varos cloudstrider  (03.04.18 16:06:42)