89 entry'si silindiği halde uçurulmayan yazar?

beni rahatsız eden bir ekşi sözlük yazarının modlog'una baktım, yaklaşık bir yıl içinde -ki yazarlığı onaylanalı da hemen hemen bir yıl oluyor- tam 89 entry'si silinmiş. önüne gelene küfreden, tanım yapmayı bilmeyen biri.

bu şahıs neden uçurulmuyor sizce? moderasyon, bunları uçurmuyorsa kimleri uçuruyor? moderatörler entry silinme tarihçesini görmüyorlar mı? hayır, o kadar çok sayıda entry silmek moderatörler için de eziyet verici olmalı. gerekenin yapılması için benim yapabileceğim bir şey var mı? gerçekten çok merak ettim. mail atıp durumu anlattım ama yazar halen uçurulmadı.

düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Sözlük'te moderatör mü varmış? 4 yıl önce bir tane entry yüzünden uçuruldum. Bu zamana kadar kimse bir şey yapmadıysa torpillidir.

  • dissendium  (02.04.18 21:10:25)
@dissendum sadece bir kez lanetlendi ama 89 silinme çok fazla.

bu yazarı ifşa edip modlog'una link vererek "89 entry'si silindiği halde uçurulmayan yazar" diye başlık açsam işe yarar mı? yoksa onun yerine beni mi "moderasyona karşı geldi" diye uçururlar?
  • girdaptaki  (02.04.18 21:12:29 ~ 21:13:37)
artık kimse uçurulmuyor ki. en son uçurulma vakası ışid ve yakılan türk askerleri mevzusundaydı. ayrıca meltem banko başlığına entry girip girip siliniyor da olabilir. benim entrylerim bi şarlatan yüzünden silindi, sahtekar olan adam ama dilekçeyle sildirmiş. içeriklerini bilemezsin yani.

  • pinkpeony  (02.04.18 21:14:27)
Başka hesabın varsa oradan yap. Ne yapacakları belli olmaz. Uçurmasalar bile çaylak yapabilirler.

  • dissendium  (02.04.18 21:16:30)
@acemi aynen aklıma direk ug tek geldi. Bu kızda o dönem konuşuluyordu 50-60 entrysi silinmediği için uçurulmuyor ne ayak diye. o zamanlar moderatörler vardı, onlarla hep arkadaşmış bu kız, öyle takılıyordu.

  • eazy  (02.04.18 21:22:44)
acaba silinen entrylerin çoğu bir başlık altına yazdığı entryler olabilir mi?

mesela furkan bölükbaşı yada meltem banko falan?

sözlükte bir siyasi yada ünlü birisine okkalı küfür edersen anında uçuruluyorsun zaten. birisi de benim tanıdığım bir arkadaştı. ama çok saçma uçurulma hikayeleri de var. yönetim eskisi kadar iyi değil. bu arada özelden yazarın nickini atar mısın merak ettim :)
  • false pretension  (02.04.18 21:23:32)
@pinkpeony

- 35 entry'si tanım, tanım devamı, örnek, alıntı ya da bkz değil
- 42 entry'si gg
- 1 entry'si başlıktaki entry'lere fiziksel referans içeriyor
- 11 entry'si mahkeme kararı

nedenleriyle silinmiş. yine de mahekeme kararı dışındaki silinmeler çok fazla değil mi?
  • girdaptaki  (02.04.18 21:23:59)
  • false pretension  (02.04.18 21:27:52)
@artık kimse ucurulmuyor diyen arkadaş, geçen sene koru hastanesi başlığında bir gecede uçurulan 40 yazardan biriydim.

  • austra  (02.04.18 23:16:10)
austra, ben de diyorum ki işte o tür durumlar harici kimse uçurulmuyor. ancak kendilerine bir zarar gelecekse, para gidecekse uçuruyorlar, format umurlarında değil.

  • pinkpeony  (02.04.18 23:20:17)
tartışma-hit-para getirmesi +1

ya da aktroll olabilir.
  • runagain  (03.04.18 05:02:11)
@runafain evet, galiba ak troll; çünkü gece gündüz muhalifleri karalıyor. bir de çok tartışma yaratıyor, milletin nick altında küfreden ve iftira atan biri. gündemdeki her başlığın altında da tanım yapmayı beceremeden sövüp sayıyor. gergin bir şey.

çok can sıkıcı ve adaletsiz bir durum :( keşke bir çaresi olsa da uçurulsa...
  • girdaptaki  (03.04.18 05:10:44)