bir erkeğin olgunlaşma göstergeleri nelerdir?

mesela 30 yaşına gelmiş bir adam için konuşalım

toplum içinde nasıl konuşulacağını öğrenmişse, olgunlaşma adımlarından birini atmıştır.

  • amandil  (01.04.18 23:27:06)
Öfke kontrolü iyiyse, kötü zamanlarında sizle ilgisiz konulardaki olumsuzlukları size yansıtmıyorsa ve bu olumsuzluklar karşısında kabullenme aşamasına hızlıca geçebiliyorsa olgundur.

  • karacigerim vur kadehlere  (01.04.18 23:32:23)
Annesine babasına maddi olarak yardım etmeye başlaması. Onlarla ilgilenmesi. Karşısındaki insanlara (kadın ya da erkek) saygılı davranması, güzel ve ılımlı bir dille iletişim kurması. Kendi temel sorunlarını çözmüş olması. Gelecek için birikim yapması.

  • dissendium  (01.04.18 23:33:12)
1) Kendi kendine karar verebilme yeteneği
2) Sizin eksik kaldığınız konularda, konuyu ona devredebilme güveniniz
3) Sakin kalabilme yeteneği.
  • klorlu su boregi  (01.04.18 23:33:43)
El ayak hareketleri daha yavaşlamış, ağzını gererek gülmüyor, söylenen herşeyi kafasında düşündükten sonra cevap veriyorsa olgunlaşmıştır.

  • clever  (01.04.18 23:34:18)
Trend ve marka tutkusu yoksa/kalmadıysa, evde bekleyeni olduğunu dışarıdaki her an hatırlıyorsa olgunlaşmıştır.

  • 1adam  (02.04.18 00:09:29)
sinirlendiğinde sakin kalabilmesi, soğukkanlılık
Toplum içinde patavatsızlık yapmaması, çok konuşmaması .

  • damla sakızlı dondurma  (02.04.18 00:55:53)
- Cinsiyet ayırt etmeksizin karşısındaki insanı ciddiye aldığını hissettiriyorsa
- Ben çok büyüğüm, hayatın anlamını çözdüm gibi anlamsız ruh hallerine bürünmüyorsa
- Hayatına dahil ettiği insanları başkalarına karşı küçük düşürmüyorsa (karı kız muhabbeti dahil)
- Hayata bakış açısını yakalayabilmiş, net bir insansa
- Çok basit meseleleri büyütüp “erkekliğini” kanıtlamaya çalışmıyorsa
- Cinsiyetiyle övünmüyorsa o insan son derece olgunlaşmıştır.

Gerçi bu saydıklarım erkek-kadın için geçerli olmalı. Tek bir cinsiyete indirgeme manasız olur.
  • sytemofadownmanyagi  (02.04.18 02:24:15)
soğukkanlılık, sakinlik, biraz sessizlik bence.
Sonra oturmasini kalmasini ve duzgun gulmesini bilmeli.

  • imelih  (02.04.18 03:33:00)
Parasıyla hava atmaması, lüks eşyalarla falan karşısındakine caka satmaya çalışmaması da en önemli olgunluk göstergelerinden biridir. Biz en son marka kıyafetlerle, ciks telefonumuzla falan lisede şekil olduğumuzu sanıyorduk, sonra orada o işi bıraktık. Misal sosyal medyada falan bir erkeğin pahalı araba önünde pozu varsa kalitesiz ve olgunlaşmamış bir insandır benim için. Hemen üstünü çizerim.

  • i m cool with that  (02.04.18 07:20:09)