belli saatler arasında laptopu wireless erişimine kapatma

ablam sağolsun uyumadan önce netflixi açıp uyuduğu için kota mota kalmıyor. Kullandığı laptopu belli saatler arasında ağdan çıkarmak istiyorum. mesela gece 00 ile 6 arasında o laptopu modeme bağlantısını kesmek istiyorum.

modeme bağlanmak için beyazliste kullanıyorum. Modeme eklediğim MAC adresleri bağlanabiliyor.

Modem ayarlarını kurcaladım fakat ip kiralama süresi dışında başka birşey yok. Bende ip kiralama süresi kapalı bu arada.

Googledan arattım fakat tam anlamıyla birşey bulamadım. Ne yapmalıyım?

direk modem üzerinden halletmek istiyorum...

  • false pretension  (01.04.18 23:48:48)
ebeveyn kontrolü diye bişey varsa oradan yaparsın. onun mac adresine erişimi istediğin vakit kapatırsın.

  • sutlu nescafe  (01.04.18 23:49:31)
gece saatlerinde zaten akn'den gitmiyor diyorlardı?

  • blue eyes white dragon  (01.04.18 23:49:36)
@sutlu

modem arayüzünden mac adresini çıkarıp ekleyebiliyorum ama bunu otomatik yapan bir program varmıdır merak içersindeyim.

@blue

saatleri farazi verdim. aslında 2'den 18'e kadar ayarlamak istiyorum.
  • false pretension  (01.04.18 23:55:34)
programa gerek yok ki işte. ebeveyn kontrolünde bir kere ayarlayacaksın. istediğin saatlerde internet erişimi olmayacak o bilgisayarda.

  • sutlu nescafe  (02.04.18 00:03:07)
Ancak QOS ayarları bol seçenekli olan ve misafir ağı özelliği bir modemle yapılır bu istediklerin.

Mesela benim modemde misafir ağı için erişim zamanı ve hız sınırı ayarları yapılabiliyor. Sadece ablanızın bilgisayarı bağlı olursa o ağa istediğinizi yapmış olursunuz.

edit: ebeveyn denetimi de varmış benim modemde, tam istediğin gibi bir şey. Asus modemlere bakabilirsni
  • atom karincanin torunu  (02.04.18 00:06:33 ~ 00:09:38)
modem çok çok eski değilse mutlaka ebeveyn ayarı vardır. kablonetin dandik modemlerinde bile var.

  • sutlu nescafe  (02.04.18 00:16:02)
ebeveyn ayarı olsa bu soruyu sormam zaten :)

modemi değiştirmek lazım o zaman teşekkürler :)
  • false pretension  (02.04.18 00:19:50)
netflix’te otomatik sonraki bölüme geçme özelliği kapatılabiliyor. bu sayede ablan bir bölümde uyuyakalırsa sonraki bölüm kendiliğinden başlamaz. tam olarak sorunun cevabı değil ama belki iş görecek bir çözüm olur.

  • typhoon r  (02.04.18 22:04:49)