Amazon Almanya'da satış yapmak

merhaba, ben berlin'de master yapiyorum ve amazon'un bir markasinda working student olarak calisiyorum. bos zamanlarimda hem ek gelir hem de ticarete hevesimden dolayi amazon'da urun satmak niyetindeyim, hatta tedarigini turkiyeden yapabilecegim bir urunu satmak istiyorum fakat aklimda pek bir sey yok acikcasi. duyuruya yazarak fikir ve oneri almak istedim. urun disinda da dikkat etmemi onerdiginiz, tecrubelerinizden verebileceginiz bir tavsiye var midir acaba?

Lokum

  • cemallamec  (01.04.18 18:07:25)
işin nakliye kısmını halledebilirsen, yöresel halı ve kilimler olabilir.

yine yöresel dokumalar olabilir.

kütahya yada iznikten çini olabilir. ama burada bahsettiğim sanat eseri kıvamında olanlar değil, onların maliyeti fazla olur, zaten o kalitede çalışan insanlar 3. şahıslara da satış için vermezler ürünlerini. işletmelerin yine el emeğiyle ürettikleri ama daha çok hediyelik eşya kıvamında olan çini kaplar, küçük tabaklar vs. imal edenlerle iletişime geçersen toptan alımlarda indirimde olur herhalde.

gıda olayı biraz sakat olabilir, ulaşım esnasında bozulma riski var.
  • issiz karga  (01.04.18 18:37:37 ~ 18:38:14)
O is epey zor duydugum kadariyla ya, fatura keseceksin, vergi vereceksin, ustune amazonda cok iade oluyormus onlarla ilgileneceksin. Vergi isleri zaten apayri bir dunya kendi basina icinden cikamazsin bir steuerberater ile calisman gerekecek felan. Ayrica amazonun tum kurallarina uyman gerekecek bunun icin de bir avukat bulman gerekebilir. Urunden once bu kisimlara bakmani oneririm.

  • Haldamir  (01.04.18 19:41:51)
www.reddit.com

Mesela su postta hic bi detayi bilmeden ebay'de telefon kilifi satmaya calisan bi adamin basina gelenler var.
  • Haldamir  (01.04.18 19:48:14)
Şu hesabı inceleyebilirsiniz. Detaylı anlatım yapılmış amazonda satış için
twitter.com

  • neyyirnevcivan  (01.04.18 23:53:44)