dar pantolon zararlıdır

www.hurriyet.com.tr

ilk moda olduğunda bana ilginç gelmişti. bol pantolonların modası kaç yılında bitti hatırlamıyorum ama kadınlar özellikle vücut hatlarını belli ettiği için seviyor. ben çok geç alıştım belki geçen yıl. gün super skinny bir pantolon aldım alışmaya çalışıyorum ama sorun şu.. alışmalımıyım? cidden buna gerek var mı? neden giyiyoruz. moda bize öyle emrettiği için mi. öyleyse modanın kölesi olmuyor muyuz. eğer bir şey bize sunuluyorsa bunun sağlığa, rahatlığa vs. bazı kriterlere bakmadan kabul mu ediyoruz yoksa düşünüp tamam bu doğru diyip mi alıyoruz? belkide ben kendimi popüler kültür topluluğuna koyamadığımdan göremiyorum ve sizlere soruyorum siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? neden diye soruyor musunuz hiç ve hayır diyebiliyor musunuz?

erkek olarak ben de bi 5 sene önce giydiğim kadar bol pantolonlar giymiyorum ama kadınlar kadar da dar giyinmiyorum. bacaklarım, billurlarım falan hala özgür o yüzden benane. o kadar dar giyen kadınlar düşünsün.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (01.04.18 16:07:31)
Şu kadarını söyleyeyim. Dışarıdan eve gelince ilk önce üstümü değil, pantolonumu çıkarıyorum. Direkt bol eşofman giyiyorum. Şu hayatta dar kıyafetler kadar rahatsız edici bir şey görmedim. Moda böyle bir şey değil. Sorun bu tip şeylerin moda diye pazarlanmasında. Erkeklerin dar kıyafetler giymesini de görüntü kirliliği olarak değerlendiriyorum.

  • dissendium  (01.04.18 16:13:22)
Benim de bununla ilgili kafamda bir soru işareti var. Bu tür pantolonlar çok fazla talep edildiği için mi çok fazlalar, yoksa piyasa mı bunu dayatıyor?

  • do the flop guy  (01.04.18 16:24:50)
ister istemez modanın şekline giriyoruz, eskiden dar kesim olan şeylere şu an modern fit deniyor standart haline geldi kıyafetler daraldı

eskinin moda olan herkesin giydiği regular fit kıyafetleri şimdi gözümüze fazla geniş görünüyor

artık bu kadar geniş kesim kot bulamazsın, bulsan da modelini beğenip almazsın
www1.pictures.stylebistro.com

www2.pictures.zimbio.com

bir de şu an yaygın olarak kotlara dahi %1-2 elastan iplik ekliyorlar, kan dolaşımını kısıtlayacak kadar bir darlık söz konusu olamaz
  • freebird5406_2  (01.04.18 16:28:16 ~ 16:42:51)
bana yabanci uyruklu bir arkadasim demisti, avrupali kadinlar dar pantolon giyinmiyor, burada herkes dar giyiniyor, diye... bilmiyorum. spor yapmak yerine pantolonla derli toplu durmaya calistigimiz icin olabilir.

ayrica, kadin cinsel organinin hava almasi gerekir. bu yuzden de zararlilar.
  • e haliyle  (01.04.18 17:42:31)
erkekler için straight,modern fitlerden şaşmamak lazım. zaten skinny vs gibi vücut hatlarını ortaya çıkaran çok dar pantolonlar erkeğe yakışmıyor. hafif ayakkabıya dökümlü olmalı pantolon.

  • biravekahve  (01.04.18 17:57:06 ~ 17:57:24)