Sizce zengin hobisi nedir ?

Ne tür hobiler zengin hobisidir ?

alışveriş

  • Fayfa  (01.04.18 12:17:40)
müzayedelerden değeri milyon dolarlar olan tablo toplamak

tarihi eser kaçakçılarından eser alıp kişisel koleksiyon yapmak
  • cedex  (01.04.18 12:20:46)
Golf
Kayak ama isvicre'de st. Moritzde filan yapilani. Uludag vs degil

  • kuehles blondes  (01.04.18 12:23:21)
golf fakir ulkelerde zengin hobisi aslinda.

  • woolrock  (01.04.18 12:24:03)
seyahat
gurmelik
her cesit pahali koleksiyonculuk
  • azeroth  (01.04.18 12:39:31)
Yelken

  • catch the arrow  (01.04.18 13:08:15)
Piyano.

  • güneyli çocuk  (01.04.18 13:42:37)
Golf

  • beyaztenlikiz  (01.04.18 14:34:29)
sanat eseri toplamak - tamam bunun bir yatırım değeri de var fakat çok zenginlerden bahsediyorum - tablolara eserlere milyon dolardan fazla verebilmek koleksiyonuna katmak

antika otomobil, egzotik otomobil, uçak koleksiyonculuğu

denizcilik, yelkenli ya da süperyat sahibi olmak fakat yine birkaç yüz bin dolarlık değil yılda birkaç gün kullandığı tekneye 5-10-100 milyon dolar gibi paralar vermek
  • freebird5406_2  (01.04.18 14:38:41 ~ 15:30:14)
Neredeyse her türlü hobide derinlere daldıkça muazzam meblağlarla karşılaşılıyor. Pazarlama dünyası, aşağı yukarı her çeşit uğraşı çeşitli segmentlere göre düzenleyerek sunuyor. Yani parası olmayan adi yivsiz tüfekle kendi yöresinde ava çıkıyor, parası olan yivli tüfeğini sırtlanıp dünyanın bilmem neresine, yasak olmasına rağmen özel izin satın alarak avlanmaya gidiyor. Müzik desen 500 tlye başlayamayacağınız enstruman yok - enstrumandan sayarsanız - ancak ciddi bir uğraş haline getirmeye kalkarsanız ömrünüz boyunca bikaç ev parasını harcayabilirsiniz.

Sadece zenginlere hitap eden çok bir alan kaldığını sanmıyorum, her türlü uğraşın adileştirilmiş, ucuzlatılmış, alt segment haline getirilmiş hali sunulmuş vaziyette. Antika desen, zengin gerçekten antikayla uğraşıyor, parası olmayan kendini vintajla, antikadan çok nostaljik duygulara hitap eden nesnelerle kendini avutuyor. Balıkçılık desen parası olmayan 20 tl'lik oltayla yapıyor bu işi, parası olan big game tabir edilen büyük avlara yöneliyor. Arşivcilik, koleksiyonerlik desen keza öyle, parası olan sanat eserlerine, tarihi eserlere yöneliyor, nispeten parası olmayan efemeraya, nadir kitaba, plağa, pula yöneliyor (takvim biriktiren bile gördüm). Golf zengin sporu sayılırdı, o da ele ayağa düştü, artık zengin zenginlere hitap eden kulüplerde takılıyor, fakir düşük segment sahalarda kendini eğliyor (golf oynayan fakir de tezat bence :D).

Zengin olmadan tadına bakılmayacak uğraşlar elbet vardır ancak, dikkat çekmeye çalıştığım nokta, her şeyin ucuzu var, pahalısı var, metalaşan her şeyi segmentlerine ayırıp sunuyor bu canını yediğimin pazarlama dünyası.
  • joker hakki  (01.04.18 15:25:55)
Günlük seyahatler (Uçakla). Alışveriş. Yatırım. Açılışlara, lansmanlara katılmak.

  • perfectum  (01.04.18 15:36:39 ~ 15:39:21)
soruyu okuduğumda sanat, tablo-araba koleksiyonu, yat ilk aklıma gelenlerdi. diğer kullanıcılar da aynı yanıtları vermiş.

  • pinkpeony  (01.04.18 15:41:28)
binicilik

  • turkuaz  (01.04.18 16:11:47)
önceden planlamadan yapılan birkaç günlük yurt dışı seyahati.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (01.04.18 16:19:25)
rally

tek geçerim.

golf de denebilir aslında, baktığımız zaman oyuncu kitlesi zenginlerden oluşuyor ancak neden böyle olduğuyla ilgili bir fikrim yok. zengin hobisi olması çok saçma. nedir yani sopası mı çok pahalı? belki klüplerin aylık/yıllık aidatı astronomikse bilemem.
  • air  (01.04.18 16:24:00)
Yat kesinlikle. Bir gezintide 50.000 lira yakıt gidiyor.

  • yirmisantim  (01.04.18 16:27:51)
golf, motor sporları, balıkçılık hariç bilumum denizcilik müessesesi.

  • yuto  (02.04.18 01:09:47)