Öğrenci işlerine uyuz olmak

Okulunun öğrenci işlerinden memnun olan bi insan evladı var mı? Ya fakülte öğrenci işlerinin beni doğrudan ilgilendiren iki işi var, biri notları bekletmeden açıklamak, diğeri ders değişikliği olduğunda önceden duyurmak ama ikisini de asla düzgün yaptıklarını görmedim.

Bi sözlü oluruz, hoca bölüm sekreterine bırakır(ki bunlara da ayrı uyuzum). Gidip notlarımızı sorduğunda sistemden öğrenirsiniz diyorlar ama o sisteme notlar iki haftada giriliyor, iki hafta ben niye stres olayım. Toplasan 80 tane not gireceksin yani en fazla.

İkincisi de geçen gün aşırı yoğun bir günün son iki dersi görece önemsiz bi konudaydı. 160 kişilik amfiden derse en fazla 20 kişi falan kalmıştır. Ben de erkenden çıktım eve gitmek için tam metroya bindim telefona mesaj geldi ders değişmiş öğrenci işleri duyurmayı unutmuş ve dersi çok iyi anlatan bi hocanın aşırı önemli konusu var iki ders , gelebilecekler gelsin diye. Yani metro kapısı aynı anda çat diye kapanmasa yine 15 dakika geç girer dinlemeye çalışırdım ama yapılacak şey mi bu yani? Değişikliği duyurmayı unutmak ne yahu

Bi kere de bi soru sormak için gittiğimde x hanımı göreceksiniz demişlerdi, o nerde diyince de o sabahları gelmez öğleden sonra gelir denmişti. Yahu öğrenci işlerinde çalışıyosun sabah gelmemek ne ya, kaç saat işte kalıyosun.

2 dakikada çıkan öğrenci belgesini 3 gün önceden istetmelerini saymıyorum zaten bu arada.

her dediğine +1, nefretlikler

  • barky  (31.03.18 14:24:07)
Okuldan okula değişir. Ben bizimkinden çok memnunum. Hele bir tane kadınla tanıştım, hayatımda tanıdığım en kibar insan olabilir kendisi. Yönetimin dandik olmasıyla ilgili. Öğrenci belgesi için 5 dakikadan fazla beklediğimi hatırlamıyorum.

  • dissendium  (31.03.18 14:34:16 ~ 14:34:42)
@dissendium

özel okul mu devlet okulu mu? Devletse çok kıskanacağım şu an..

@j r r tolkien hayranı

verdiğim örnek mesela kadın doğum sözlüsüydü. Sözlü notlarını hoca Kadın doğum eğitim sekreterine bırakıyor. Sekreter onları öğrenci işlerine gönderiyor(ki iki gün sonra sorduğumuzda gönderdik demişlerdi), sonra öğrenci işleri açıklıyor notları.

ders değişikliği ise dahiliyede oldu. Dahiliye sekreterliği ve öğrenci işlernin beraber beceriksizliği var çünkü ikisinin de açıklaması gerekiyordu ve ikisi de açıklayamadı.
  • nundu  (31.03.18 14:38:40 ~ 14:41:47)
@nundu, devlet okulu ama dediğim gibi okulun sistemiyle ilgili. Biz mesela sınavda aldığımız notları da soru soru görebiliyoruz sistemden. Diyelim 80 aldın bir sınavdan. 1. sorudan kaç puan aldığını, 2. sorudan kaç puan aldığını giriyorlar sisteme. Sınıfın puan ortalamasını da görebiliyorsun. Hatta optik form dolduruyoruz. Taratıp sisteme atıyorlar cevap kağıdını. Tamamen okulun vizyonuyla ilgili.

  • dissendium  (31.03.18 14:42:16)
Bilkent'inki gayet güzeldi. Öğrenci belgesi için kimseyle muhatap olmuyorsun, internetten istek yapıp ertesi günü gidip bir kutudan alıyorsun.

  • i was made for you  (31.03.18 14:45:40)
@dissendium
test sınavı olunca zaten optik formlu oluyor ve normal şartlar altında en fazla 3 saatte açıklanıyor ama beceriksiz yönetim en fazla 300 kişinin aynı anda bakmak isteyebileceği sitemizi açık tutamadığı için(muhtemelen 200 kişi falan yüklenince çöküyor) site açılana kadar tekrar bekliyoruz test sınavları için. Bi de zaten test sınavında ya 100 ya da 125 soru oluyor ve puanlama sabit, yani çok sıkıntı olmuyor puan kısmı.

Ama sözlü, uygulama sınavı ya da klasik yazılı sınavlarda büyük sorunlar çıkıyor, özellikle sözlü sınavı okunacak bi sınav da değil, hoca sınav esnasında zaten notunu veriyor ama uyuzluğundan sana söylemiyor. O an belli olan notu 2 hafta sonra öğrenebiliyorsun.
  • nundu  (31.03.18 14:46:19 ~ 14:47:30)
@nundu, işte bizimki test değil. Optik forma sadece adını ve soyadını yazıp, okul numanı kodluyorsun. Klasik sınav, şıklar falan yok ama kendi çözümlerini görmen için böyle bir uygulamaya gidilmiş. Bu sistemi getiren direkt üniversitenin kendisi. Sizin yönetim hocalara süre sınırlaması getirse hepsi adam gibi açıklar notları ama yönetim bir şey demediği için keyfi davranıyorlar. Rektörlüğe bu konuyla ilgili bir yazı yazabilirsiniz.

  • dissendium  (31.03.18 14:54:36)