Online Oyunlarda FPS Neden önemli ?

Eğer bilgisayar sizin farkedebileceğiniz bir ''donma'' hissettirmiyorsa bu 60fps olayı nedir acaba ?

Yani ben dota2 oynuyorum ama fps'min kaç olduğunu bilmiyorum, oyun sıklıkla benim hissedebileceğim şekilde donuyor acaba bunun haricinde farkında olmadığım bir gecikmenin de esiri olabilir miyim ?

akıcılıkla alakalı tamamen. mesela;
www.youtube.com

oyun ne kadar akıcıysa o kadar fark ediliyor. en hızlı hareket edilen ve ekranın tamamen değiştiği tür fps, o yüzden en çok fps'de anlaşılıyor fark. tabii oyun türü olan first person shooter, bahsettiğimiz düşen şey ise frame per second.

dota'daki donmanın alakası fps ile olabilir ama 24'ten düşükse. kabaca tabir etmek gerekirse insan gözünün gerçek dünyaya en yakın algılayabildiği fps 24, hatta 23,976 fps; standart filmler bu kare hızında çekilir mesela. 24'ün altına düşerse o kadar ağır çekim gibi gelir.

şöyle açılıyormuş mesela dota'da.
www.youtube.com
  • Bruce  (30.03.18 19:01:54 ~ 19:03:15)
Online olanlarda daha önemli. Ping gibi olmasa da oyun kalitemi etkiliyor benim.

first person shooter tarzı oyunlarda berrak görüntü, saniye başına düşen görüntü , frekans vs çok önemli.
  • bir ileti paylastim  (30.03.18 19:02:13)