spor ayakkabı yıkama - çamaşır makinası programı

merhaba,

çamaşır makinasında ayakkabı yıkanır mı?

bu spor ayakkabıları hangi çamaşır makinası programında yıkarsam ayakkabıya az zarar veririm?

ayakkabı ve programların fotosu ekte.

teşekkürler...

Ben yıllardır yıkıyorum, yıkanır ama zamanla çatlamalar olacaktır ayakkabıda. Aşağı yukarı 1 yıl kullanım ömrünü azaltıyor makinede yıkamak. 30 derecede yıkayacaksın; aksi halde daralma ve yamulma olur ve ayağını rahatsız eder.

  • Fayfa  (30.03.18 05:30:27)
bir çay tabağı şampuan.
bulaşık süngerinin yumuşak tarafı.
biraz su.

bunlarla yıka bence sonuç daha güzel oluyor.
  • ketcapli dondurma  (30.03.18 06:13:19)
Ben de 15 dakikalık kısa programda yıkayıp sıktırmadan gölgede uzun sürede kurutuyorum ama eninde sonunda çatlamalar, tabanda ayrılmalar oluyor. Tabii ayakkabının ekonomik ömrünü dusununce bu dert değil. Yine de kaliteli, pahalı ayakkabılarınızı yıkamayın bence. Sadece silin.

  • orient blue  (30.03.18 08:44:10)
Elde yıkama programında çalıştır. En az zararı o verir.

  • uyusam iyi olur  (30.03.18 09:43:40)
Valla ben ayakkabıları yıkıyorum. Bende hassas yünlü program ve az sarsan seçenek var. sıkkma da yaptırmıyorum. Sonra ya kalorifere az uzak mesafede ya da güneşte kuruttum.

% senelik ayakkabımın ön kısmındaki yapışkanda ayrılma oldu, ama yapıştırınca gayet iyi duruma geldi.
  • SiyamkedisiZorro  (30.03.18 09:56:54)