Penaltı mı Değil mi? Kendini Yere mi Atıyor Yoksa Düşüyor mu?

Bir eleman ekşi'de Cenk Tosun kendini yere atan bla bla diye saydırınca gönder bakayım nerede atlamış dedim, gönderdiği pozisyon bu.

m.youtube.com

Benim görüşüm, bu hareket ceza sahası dışında olsa ve faul verilse kimse bişe demez. Topa müdahele yok zaten topa dokunamıyor defans oyuncusu. Adamın koşusu engelleniyor o da düşüyor. Faul yani.

Atlıyor mu şimdi ciddi ciddi burada? Veya harbiden düşüyor ama faul yok mu?

Hasta beşiktaşlı olarak penaltıyla ilgisi yok diyorum. Cenkin düştükten sonraki vücut dili de değil diyor

  • EasyTiger  (29.03.18 23:22:03)
Penaltı değil, kimse vermez ama bence penaltı olmalı bunlar. Emenike de GS maçında önü bomboş giderken defans oyuncusu ayağını Emenike'nin önüne koyup çekmişti, adam da yere yuvarlandı. Temas yok ama oyuncunun dengesini topla alakasız bir şekilde bozuyorsun.

  • i was made for you  (29.03.18 23:27:17)
Vücut dilini salla sen olsan düşer misin düşmez misin o pozisyonda? Ayağına temas var mı yok mu?

Şl'de penaltı mıdır bu pozisyon?
  • bos gezenin bos ustasi  (29.03.18 23:34:42)
Hiçbir yerde penaltı değil. Çekme takmıyor. Bu temasla da düşülmez.

  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (30.03.18 02:17:37)
ben hakem olsam çalmam bu pozisyonu. ekstra bir şarj yok, oyuncunun dengesini bozacak kadar sert bir hamle değil, cenk burada düşmeyi daha adam gelirken kafasına koymuş. eğer geçmek için hamle yapsaydı oyuncu da düşürmek için hamle yapsaydı kendini öne alabilseydi en küçük bir şarjda penaltı olurdu.

  • tantunizade murat efendi  (30.03.18 02:26:34)
Penaltı yok

  • gozu acik sevisen yahudi  (30.03.18 08:01:11)
penalti degil bu. atiyor iste.

ceza sahasi disinda faulsa ceza sahasi icinde de fauldur. hep bu sacma yorum farki sorunlara yol aciyor zaten.
  • baldur2  (30.03.18 08:29:58)
pen6 ile alakası yok. klasik bjk topçusu işte.

  • nigeo  (30.03.18 15:42:19)
penaltı falan değil de bu nasıl Beşiktaş nefretidir anasını satayım kaç ay olmuş adam gideli.

  • nothing in my way  (30.03.18 16:11:34)
Atıyor bildiğin.

  • noluyo yaa  (30.03.18 16:52:40)