TP-Link Extender

Merhaba, media markt'tan tp-link'in ağ genişleticisinden aldım. şu priz gibi olup takılanlardan.

Eve getirdim prize takınca normalde güç ve wifi ışıklarının yanması lazım. işte ethernet ışığı var mesela kablo takınca yanmalı. sağ tarafta ne kadar çektiğini gösteren ışıklar var. en tepede benim modemle bağlantısını gösteren ışık var.

Taktım, takar takmaz pavyon gibi tüm ışıkları yandı. ne bağlantı kurabiliyor ne evdeki cihazlar onun ağını görebiliyor. wps tuşu mu deniyor üstteki tek tuş tepki vermiyor. reset tuşuyla oynadım baya (bas-çek, basılı tut)

Teknik servis telefondan destek vermiyormuş, web sitesinden chatlaştık, reset atın düzelmezse götürün değiştirsinler dedi.

Ben gene de bilenlere bir sorayım dedim, bir şeyi yanlış yapıyor olabilir miyim? Ve bu rastlanan bir sorun mudur gidip aynısından tekrar alsam gene aynı şey olursa diye endişeliyim.

Kullanım kılavuzundaki yönergeleri takip ettiniz değil mi?

Kullanmadım bilmiyorum ama ışıkların hepsi yanık kalıyorsa evet problem olması muhtemeldir fakat iki tane olduklarını düşünürsek ikisi de aynı mı davranıyor?
  • atom karincanin torunu  (29.03.18 13:56:09)
@atom karincanin torunu

iki tane dediğiniz, modem ve genişletici ise modem önceden vardı onda hiç sorun yok akıyor.

kullanım kılavuzu takın, güç ışığı yanacak, sonra gidip wps tuşlarına basın (hem modem hem cihaz) wps ışığı da yanacak sonra arayüze girip kurulumu yapın bitti gibi minicik bir kağıttan ibaret.

ancak benimkinin tüm ışıkları yandığı için wps'i açma işlemi de olmuyor, ağ da olmuyor, ancak ışıl ışıl yanıyor
  • misericord  (29.03.18 14:04:56)
Farkli prizde deneyin, mumkunse topraklamali prizde, elektriksel ariza gibi. Muhtemelen urun sorunlu

  • rockinside  (29.03.18 15:01:16)